Euro
10.0757
0.08%
Dolar
8.5506
0.03%
Altın
495.02
-0.09%
Borsa
1.352
-0.86%
Bitcoin
296.490
2.08%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 24 C

  Ataşehir'de AK Partili kadınlara çirkin saldırı

  Kayışdağı'ndaki Yeditepe Üniversitesi'nin önüne stand kurmak isteyen AK Partili bir kadın Yeditepeli kız öğrenciler ve Ataşehir Belediyesi'ne ait resmi plakalı araçlardan inen bir grup tarafından saldırıya uğradı. Olayda çok sayıda AK Partili çalışan darp edildi.
  • 25.03.2014 - 09:21
  Ataşehir'de AK Partili kadınlara çirkin saldırı

  Ataşehir de AK Partili kadınlara çirkin saldırı #1

  Olay yerindeki görgü tanıklarına göre dün öğleden sonra, Yeditepe Üniversitesi'nden çıkan 3 kız öğrenci AK Parti'nin aracı; ''AK NOKTA''da bulunan AK Parti Ataşehir Teşkilat mensubu olan kadınların yanına gelip Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a hakaretler ve küfürler savurmaya başladı. AK Partililerin tepkisi üzerine kız öğrencilerden birisi, AK Parti standının önündeki kadınlardan birisinin başörtüsünü çekmeye başlayarak Başbakan ve çalışanlara tekrar küfretmeye başladı.

  Ataşehir de AK Partili kadınlara çirkin saldırı #2

  CHP ATAŞEHİR İLÇE ÖRGÜTÜ ORADAYDI

  Çıkan arbedenin ardından saldırgan kız öğrenciler telefonla CHP ve bazı sol grupların teşkilatlarını arayarak, olayın meydana geldiği yere çağırdılar. Ataşehir Belediyesi'ne ait resmi plakalı araçlarla olay yerine gelen birçok kişi AK Partili teşkilat mensuplarını tehditler savurarak tartakladılar. CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Yardımcısı Haydar Saraçoğlu ve CHP Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der'in de provoke ettiği olaya, çevik kuvvet polisleri müdahale etti. Polisin güvenlik önlemi aldığı bölgeye gelen esnaf ve vatandaşlar da CHP ve bazı sol grupların küfürlerine sert tepki gösterdiler.

  SALDIRIDA YARALANANLAR OLDU

  CHP'lilerin ve bazı sol grupların karıştığı olayda, çok sayıda AK Partili yaralandı. Aracıyla yoldan geçen bir kişinin olaya tepki göstermesi üzerine, saldırgan grup, tepki gösteren vatandaşın aracını tahrip etti.

  Olayı çıkaranlar içinden ise yalnızca bir kişinin polis tarafından gözaltına alınmış olması bölge halkı tarafından tepkiyle karşılandı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir