Petrol
108.03
-0.98%
Euro
17.7339
-0.52%
Dolar
16.7536
-0.77%
Altın
986.71
-0.54%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
353.129
-2.95%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  Erbakan Hoca dualarla anıldı İZLE

  Eski Başbakanlarımızdan merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan vefatının 3. Yılında Üsküdar Belediyesi’nin düzenlediği bir programla anıldı
  • 27.02.2014 - 11:53
  Erbakan Hoca dualarla anıldı İZLE

  Erbakan Hoca dualarla anıldı İZLE #1

  Kendine has duruşuyla Türk siyasetine farklı bir renk katan ve siyaset tarihimizin önemli isimlerinden olan Erbakan’ı anma programına katılanlar arasında Ak Parti Üsküdar Belediye Başkan adayı Hilmi Türkmen ve çok sayıda partili de vardı.

  Erbakan Hoca dualarla anıldı İZLE #2

  Hilmi Türkmen Erbakan'ın anma töreninde konuştu İZLE

  Kuran tilaveti ve dualarla başlayan programda Hilmi Türkmen de bir konuşma yaptı. Rahmetli Necmettin Erbakan ile birlikte çalışmanın kendisine çok şey kattığını ifade eden Türkmen, Erbakan’ın esprili kişiliğine de değindi.  Üsküdar Belediyesi’nin merhum Necmettin Erbakan hocamızı anmak adına vefatının 3. yılında düzenlediği bu programda bulunmaktan onur duyuyorum. Büyük dava adamı merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızı vefatının 3. yılında şükran ve minnetle anıyoruz. Allah kendisine rahmet eylesin. Erbakan Hocamız sadece siyasetiyle değil her yönüyle gönlümüzde yer edinmiştir.  Mekanı cennet olsun.”

  Erbakan Hoca dualarla anıldı İZLE #3
  “Erbakan Hoca zekâsıyla, inancıyla, düşüncesiyle, yaşayışıyla, mücadelesiyle, önderliğiyle her zaman mümtaz bir şahsiyet ve örnek bir insan olmuştur. Ayrıca bir dava adamı olarak, yarım asra yakın bir süre olağanüstü gelişmelerle, iniş ve çıkışlarla, değişim ve dönüşümlerle geçen, toplumsal hafızamızda ve tarihimizde silinmez izler bırakan bir mücadelenin öncüsü haline gelmiştir. Erbakan hocamız Müslümanların refahını ve insanlığın kurtuluşunu sağlamak için son nefesine kadar mücadele etmiştir. “ cümleleriyle duygu ve düşüncelerini dile getiren Türkmen sözlerine şöyle devam etti: “
   Bugün hocamız hayatta olsaydı en çok sevineceği durum, artık sadece üniversitelerde değil, kamuda da başörtü yasağının kalkmış olması olurdu sanırım.  Hocamızın en mutlu olacağı icraatlardan biri bu olacaktı diye düşünüyorum.”

  Prof. Dr. Necmettin Erbakan’a tekrardan Allah’tan rahmet dileyerek konuşmasının sonuna gelen Türkmen organizasyonu yapan Üsküdar Belediyesi’ne de teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir