Euro
15.2016
-0.1%
Dolar
13.4858
-0.03%
Altın
773.74
-0.08%
Borsa
1.981
2.78%
Bitcoin
703.988
-0.74%
11ºC
İstanbul
Hafif yağmur 11 C
  İranlı turist Van Gölü'ne girmek istiyor

  İranlı turist Van Gölü'ne girmek istiyor

  Sürekli Van'a gelen İranlı turistlerin Van Gölü'nde yüzebilmek için plaj talep ettikleri ortaya çıktı.
  • 10.07.2016 - 11:28

  Geçen yıl yaklaşık 50 bin, bu yıl ise sadece Ramazan Bayramı nedeniyle yaklaşık 20 bin İranlı Van'ı ziyaret etti. Sınıra sadece 80 kilometre uzaklıkta bulunduğu için özellikle resmi ve dini bayramların büyük bölümünü Van'a gelerek geçiren İranlı'lar, tesis azlığından yakınıyor. Van'da göl kıyısındaki bir otel ve özel şahıslara ait bazı küçük tesisler dışında halk plajı bulunmuyor.

  İranlı turist Van Gölü ne girmek istiyor #1

  PLAJ YOK DİYE VAN'DAN ERKEN AYRILIYORLAR

  Yaz aylarında Van Gölü'e girmek istediklerini belirten İranlı'lar, ancak göl kıyısında kendilerine hitap edecek plaj ve uygun tesis bulunmadığını bu nedenle kentten erken ayrılmak zorunda kaldıklarını söyledi. Kenti dolşamak ve alış veriş yapmakla yetindiklerini anlatan İranlılar, güzel bir kent olan Van'ın bu eksikliğinin giderilmesini istiyor.

  İranlı turist Van Gölü ne girmek istiyor #2

  HALK PLAJLARI YAPILMALI

  Van Gölü Havzası Turizim Derneği Başkanı Abdullah Tunçdemir de kent ekonomisine büyük katkı sunan İranlı'lara istedikleri ölçülerde imkan sunamadıkları için üzgün olduğunu söyledi.

  İranlı turist Van Gölü ne girmek istiyor #3

  Tunçdemir, bunu kent için büylük bir eksiklik olduğunu belirterek şöyle dedi: "Buraya gelenler istedikleri gibi alışveriş yapmak istiyorlar. Bir diğer istekleri ise eğlenebilecekleri veya dinlebilecekleri mekanlar. Malesef, eğlence ve dinlenme için yeterli imkan sunamıyoruz. 450 kilometre sahili olan Van Gölü çevresinde tek bir halk plajı bile yok. Bu sadece İranlılar için de değil. Çevre illerden gelen insanlarımıza da bu imkmanı sunamıyoruz. Bunu defalarca yetkililere bildirdik. Van ekonomise büyük katkı sunan turistler için ve kendi insanımız için göl çevresinde herkesin rahat bir şekilde suya girmesini sağlayacak uygun mekanlar ve halk plajları bir an önce yapılmalı. Bunu olması halinde yaz aylarında Van'ı ziyaret eden turistler daha uzun süreli kalacaktır."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir