Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
438.519
-0.55%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C

  Ordu-Giresun Havalimanı tahminleri aştı

  Avrupa ve Türkiye'de ilk olan, tamamı denizin üzerine kurulan havalimanı beklenenden fazla yolcu sayısına ulaştı.
  • Haber Merkezi
  • 13.05.2016 - 10:54
  Ordu-Giresun Havalimanı tahminleri aştı

  Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, yaptığı açıklamada 22 Mayıs 2015'te resmi açılışı yapılan havalimanında yolcu sayısının her geçen gün arttığını söyledi.

  Ordu-Giresun Havalimanı tahminleri aştı #1

  Havalimanının bölgenin yüzyılın projesi olarak değerlendirildiğini belirten Başkan Yılmaz; "Bu prestij projemizin yoğun şekilde çalışması bizleri son derece mutlu etti. Açıldığı ilk günlerde çalışıp çalışmayacağı, 'Günde bir iki uçak iner mi, inmez mi' tartışmasının yapıldığı havalimanımıza yaz ayları itibarı ile Avrupa seferleri de başlayacak" dedi.

  Ordu-Giresun Havalimanı tahminleri aştı #2HAVALİMANI REKORA KOŞUYOR

  Çevre havalimanlarından birini de yolcu kapasitesi itibarıyla aştıklarını anlatan Başkan Enver Yılmaz; "Yıllık 2 milyon hedeflenen havalimanımızın önümüzdeki yıl Karadeniz Bölgesinde en fazla yolcu kapasitesi rekorunu geçeceğini tahmin ediyoruz. Her gün Ankara, İzmir ve İstanbul'a düzenli uçuşlar birden fazla devam ediyor" dedi.

  Ordu-Giresun Havalimanı tahminleri aştı #3

  BEKLENTİLERİN ÜZERİNDE YOLCU SAYISI

  Başkan Yılmaz, denizdeki havalimanının beklentilerin üzerinde yolcu sayısına ulaştığını ifade ederek tahminleri alt üst ettiğini söyledi ve: “Yoğun yolcu kapasitesiyle Ordu-Giresun Havalimanı'nın denize dolgu yapılarak kurulması farklı da bir hava vermiş oldu. Çünkü gelen yolculara bakıldığında bazıları sadece havalimanını görmek için uçuyor. Özellikle özel hava yolu şirketlerinin buraya girmesi ve bilet fiyatlarının düşmesiyle bu durumda daha fazla bir artış olduğu gözleniyor. Yolcuların birçoğu günlük olarak gidiş geliş yapıyor” diye konuştu.

  Ordu-Giresun Havalimanı tahminleri aştı #4

  HÜKÜMETİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM

  "Havalimanının yolcu sayısını görünce çok mutlu olduklarını dile getiren Başkan Yılmaz; "Bu aynı zamanda hükümetimizin hava ulaşımı ve yatırımlarına vermiş olduğu öneminin de bir göstergesidir. Bu yatırımı bölgemize kazandıran hükümetimize tekrar çok teşekkür ediyorum. Bu proje açıldığı ilk günden bu yana rekorlar kırmak suretiyle bizleri çok şaşırttı. İnşallah 2016 yılında Türkiye'nin yolcu kapasitesi itibarıyla en fazla aktif beş büyük havalimanı içine girecektir. Buna yürekten inanıyoruz" dedi.

  Ordu-Giresun Havalimanı tahminleri aştı #5

  Başkan Yılmaz, havalimanın iş dünyası sektörünün çok fazla işine yaradığını, bölgeye yatırım yapmak isteyen iş adamları sayısının günden güne arttığını sözlerine ekledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir