Petrol
93.03
0.75%
Euro
18.2595
0.08%
Dolar
17.9618
0.27%
Altın
1.026
0.46%
Borsa
2913
0.00%
Bitcoin
439.904
1.37%
23ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 23 C
  Pendik'te tapu için görülmemiş hız

  Pendik'te tapu için görülmemiş hız

  Pendik Belediyesi, mülkiyet sorununu çözdüğü üç mahallede vatandaşlara tapularını kazandırıyor.
  • 28.02.2014 - 16:04

  Pendik te tapu için görülmemiş hız #1

  Pendik Tapu Müdürlüğü tarafından 15 günde imzalanan 15 bin tapu, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin tarafından vatandaşlara dağıtılmak üzere teslim alındı. Başkan Şahin, "İstanbul'un en sorunlu alanlarından birinde mülkiyet sorununu başarıyla çözdük" dedi.

  İstanbul'da imar sorununu çözmedeki hızıyla öne çıkan Pendik Belediyesi, 15 bin tapuyu daha sahiplerine dağıtıyor. İmar uygulama çalışmalarının devamında Çamçeşme, Güllübağlar ve Kavakpınar mahallelerinin mülkiyet sorununu çözen Pendik Belediyesi, 200 hektarlık alanda 11 bin malike 15 bin tapu verecek. Pendik Tapu Müdürü Süleyman Elhakan'dan tapuları teslim alan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, büyük ve sorunlu bir alanda mülkiyet sorununu başarıyla çözdüklerini belirterek, "Zorlu ve özverili bir süreç sonunda yapılmış en iyi imar uygulamalarından biri oldu. Bu kadar çok malikin olduğu, karmaşık ve duruma göre farklılıklar gösteren belki de gelmiş geçmiş en karışık imar problemini çözdük. Bunun için tapu ve kadastroda insiyatif almak gerekti. Sorunu hukuki yoldan çözülemeyen 2 kişinin problemini de takas yoluyla çözdük. Kavakpınar, Güllübağlar ve Çamçeşme mahallelerinde vatandaşlarımızın ve kamunun bundan sonra mülkiyet ile ilgili problemi kalmayacak" dedi. Başkan Şahin, bundan sonra bölgede kentsel dönüşüm çalışmalarının başlayacağını belirterek, "Biz aslında kentsele dönüşümle ilgili konuyu 2 yıl önce çözdük. İmar uygulamasına temel olacak tapuların dağıtılması bittiği gün bu çalışmalar başlayacak" dedi.

  Pendik te tapu için görülmemiş hız #2

  15 GÜNDE İMZA REKORU KIRILDI

  Tapuları tek tek imzalayan Pendik Tapu Müdür Yardımcısı İbrahim Yılmaz, 1.5 yıldan beri burada çalıştığını belirterek, "Mevcut imar parselleriyle ilgili imzaları ben attım. Vatandaşların tapularına bir an önce kavuşması için hepsini 15 gün içinde bitirerek tamamladım. Daha öne böyle bir süreç yaşamamıştım" dedi.

  Pendik te tapu için görülmemiş hız #3

  ÜÇ MAHALLEDE TAPU SORUNU ÇÖZÜLDÜ

  Pendik Belediyesi sürdürdüğü imar uygulama çalışmalarının devamında teslim aldığı Çamçeşme, Güllübağlar ve Kavakpınar mahallelerindeki hak sahiplerinin tapularını, 7 Mart 2014 tarihinden itibaren vermeye başlıyor. 4 bin 120 imar parselini kapsayan alanda hisseler sahiplerini bulacak. Tapu dağıtımına başlanmasıyla birlikte ilk tapu, Pendik Belediyesi tarafından inşaatına başlanan Kavakpınar Semt Merkezinin oldu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir