Petrol
109.1
0.00%
Euro
17.5507
-1.55%
Dolar
16.6002
-1.68%
Altın
979.21
-1.30%
Borsa
2554
0.00%
Bitcoin
351.851
-2.84%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C

  Roman gençlere 'Sosyal bir gelecek' sözü

  Selami Ali Spor Merkezi ve Bilgi Evi hizmete açıldı
  • 23.02.2014 - 15:54
  Roman gençlere 'Sosyal bir gelecek' sözü

  Roman gençlere Sosyal bir gelecek sözü #1

  Üsküdar Belediyesi tarafından 5 yıl önce başlatılan Sporu Tabana Yayma Projesi kapsamında Üsküdarlı gençlere spor yapma imkânı sağlamak amacıyla son olarak Selami Ali Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Selami Ali Spor Merkezi ve Bilgi Evi hizmete girdi.

  Selami Ali Spor Merkezi ve Bilgi Evi’nin açılışı için düzenlenen törene; Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Sinan Aktaş ve AK Parti Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hilmi Türkmen ile AK Parti Kurucular Kurulu Üyesi Rıfat Besceli ile Selami Ali’de oturan Roman vatandaşlar katıldı.

  Törende açılış konuşması yapan Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Şeyh Selami Ali’nin yaşadığı topraklar üzerinde Türkü, Kürdü, Çerkezi ve Romanı ile yüzyıllardır kardeşçe yaşadıklarını dile getirdi.  Roman vatandaşların spor, sanat, kültür ve eğlence adına kapalı bir mekana ihtiyaç duyduklarını belirten Kara açılan merkezin tüm bu istekleri karşılayacak nitelik ve donanımda bir alan olduğu müjdesini verdi.  Kara, “Birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde bazı mihrakların oyunlarına gelmeden yaşamanın tadını çıkarmalıyız” sözleriyle konuşmasını noktaladı.

  Türkmen’den okul ve sosyal bir gelecek müjdesi

  Açılışa katılan AK Parti Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hilmi Türkmen ise Üsküdar Belediyesi olarak 10 yıldır çok önemli ve güzel projelere imza attıklarını ifade ederken bu süre içerisinde kendileri açısından “en anlamlı, en önemli, en manalı ve en çok hizmete yakışanının” Selami Ali Bilgi Evi ve Spor Merkezi’nin olduğunu söyledi.

  Türkmen konuşmasında şunları söyledi:
  “Bizler bulunduğumuz makam ve konumun farkında olarak hizmet üretiyoruz. Bizler bu millete sevdalı ve aşığız. Bizim için  bu bayrak altında yaşan her vatandaşımız dini, dili, ırkı ne olursa olsun, Laz’ı da, Türk’ü de Çerkez’i de, Kürt’ü de, Roman’ı da birdir . Bizler, Başbakanımızın da her zaman ifade ettiği gibi  AK Kadrolar olarak asla etnik milliyetçilik yapmayacağız. Asla bölgesel ve dinsel milliyetçilik yapmayacağız. Böyle bir amacımız olmadığının en güzel örneği de Üsküdar’dır. Üsküdar bir tahammül şehridir. Bizim için her dinden, her ırktan, her milliyetten insanlarımızın yer alması zenginliktir ve o kültürel zenginliğe sunulacak hizmetin sonu yoktur. Bizim bir sloganımız var. “Durmak yok, yola devam” diyoruz. Ve Selami Ali mahallemizde bu spor merkezimiz, Bilgi Evimiz ve düğün salonumuzu hizmete açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ancak bu yetmez. Bu merkezimizin hemen karşı tarafındaki boş arsada yakın zamanda bu mahallemize yeni bir ortaokul ve liseyi de hizmetinize sunacağız. Biz biliyoruz ki gençlerimiz ne kadar eğitilirse, ne kadar kültürlü olursa, ne kadar ilim ile donatılırsa hem kendisine hem ailesine hem çevresine hem de memleketine faydalı birer evlat olacaktır.  Bu tip mekanlarda katılacakları sosyal aktiviteler çocuklarımızı ve gençlerimizi kötü alışkanlık edinmekten alıkoyup, düzgün ve kaliteli bir sosyal çevre oluşturmalarına vesile oluyor. Kendilerini hem bireysel olarak bir toplulukta daha rahat ifade edebilme imkanı buluyorlar, hem de takım çalışmasında birlik olma, ekip ruhuyla hareket edip bir bütünün parçası olarak üstlerine düşen görev ve sorumluluğu yerine getirme bilincine sahip oluyorlar. Romanların kendine has kültürü, ışıltısı, ahengi herkesce malum. Ne şanslıyız ki bu güzel insanlar Üsküdar’ımızdalar. İnşallah bu kendilerine has tatlarını Selami Ali Mahallemize ve Üsküdar’ımızın zenginliğine, kültürüne, marka şehir özelliğine yeni bir halka olarak katacaktır. Bu açılışın hepimiz için hayırlı olmasını diyorum.”

  Açılış sonrası  Roman çocuklar mini konser verirken, Bağlarbaşı Spor Kulübü adına Mustafa Kara ve Hilmi Türkmen’e birer forma hediye edildi.  


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir