taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7704
6.3686
1456.69
103118.48
270.313
50371.84

YHT'de onlarca eşya unutuldu

Yüksek Hızlı Tren’de (YHT) unutulan eşyalar oldukça dikkat çekiyor.

Ajanslar | 10.12.2016 - 12:41..
Whatsapp ile paylaş

Yüksek Hızlı Tren’de (YHT) unutulmaya devam eden eşyalar kayıt altına alınıp özel bir odada güvenle saklanıp sahiplerinin başvurusunu beklerken, titiz uygulamalar yolcuların takdirini topluyor.

YHT'de onlarca eşya unutuldu

BULUNAN EŞYALAR KAYIT ALTINDA

Hizmete girdiği günden bu yana yoğun ilgi gören ve vatandaşların beğenisini kazanan YHT’lerde unutulan eşyalar oldukça dikkat çekiyor. Her yolculuktan sonra varış noktasına gelmeden önce bu konuda anons yapılırken, vatandaşlar, eşyalarını yine de YHT’lerde unutabiliyor. Seferlerden sonra görevliler tarafından arama yapılıyor ve herhangi bir eşya bulunursa kayıt altına alınıyor.

YHT'de onlarca eşya unutuldu

BEBEK ARABASI BİLE UNUTULABİLİYOR

Mevsimine göre güneş gözlüğü, şemsiye ve mont gibi eşyaların unutulduğu trenlerde, kimi zaman akla gelmeyecek malzemeler de dikkat çekiyor. Çanta, cep telefonu, ziynet eşyası, kimlik kartlarının hatta bebek arabasının dahi bulunduğu YHT’lerde unutulan eşyalar, gar içerisinde bulunan özel odalarda kaydı alınarak saklanıyor. Bir yıl boyunca bu odalarda saklanan ve sahibine ulaşılamayan kayıp eşyaların bazıları imha edilirken, maddi değeri olup buradan alınmayan eşyalar ise değerlendirilip kamuya aktarılıyor.

YHT'de onlarca eşya unutuldu

VATANDAŞLAR BU HİZMETTEN MEMNUN

YHT ile Eskişehir’e gelen bazı vatandaşlar, bu hizmetin olması gerektiğine dikkat çekerek, memnuniyetlerini dile getirdi. Eşyalarını kaybeden vatandaşların garlarda bulunan ‘kayıp eşya büroları’na gitmeleri gerektiğini aktaran vatandaşlar, yolcuların biraz daha dikkatli olmaları gerektiğini ifade etti.

YHT'de onlarca eşya unutuldu

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir