taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4695
Euro
7.1866
Altın
1629.05
Borsa
88125.04
Gram Altın
337.826
Bitcoin
38336.81

Yıldırım'da 2015 dönüşüm yılı olacak

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Bursa'nın Geleceği Geleceğin Bursa'sı" temalı Bursa Kentsel Dönüşüm Zirvesi'ne katıldı. Zirvede konuşan Hakkı Edebali Yıldırım'da kentsel dönüşümü anlattı.

08.02.2015 - 10:48..
Whatsapp ile paylaş

32e

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Bursa'nın Geleceği Geleceğin Bursa'sı" temalı Bursa Kentsel Dönüşüm Zirvesi'ne katıldı. İdeal şehir yeni Yıldırım hedefini kentsel dönüşüm projesiyle hayata geçirmek için kolları sıvayan Başkan Edebali, Konut ve Yapı Gazetesi'nin düzenlediği Bursa Kentsel Dönüşüm Zirvesi'nde konuştu.

KENTSEL DÖNÜŞÜM ÖNCEDEN BAŞLADI

2015'in kentsel dönüşümde ilk kazmanın vurulacağı yıl olarak belirlendiğini söyleyen Başkan Edebali, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanan Master Plan ile teoriden uygulama aşamasına geçildiğini belirtti.

Başkan Edebali, "Kentsel dönüşümü başaran şehirlerin çalışmalarına 120 yıl önce başladı. Ülkemizde ise bu konu son 15-20 yıldır konuşuluyor. Kentsel dönüşümü yaparken hukuksal, teknik ve toplumsal planlamayı iyi yapmak zorundayız. Kayda değer bir yol almak için bu konuların öncelikli olduğunu düşünüyoruz" diye konuştu.

100 YILLIK PLANLAR ORTAYA KOYMAK

Kentsel dönüşüme bütünsel bir bakış açısıyla yaklaştıklarına işaret eden Başkan Edebali, "Bir şehri dönüştürecekseniz konuya sürdürülebilir bir şehircilik anlayışıyla bütünsel olarak bakmak lazım. Eskileri yıkıp yenilerini yapacağız dersek, başarı kaydedemeyiz. Bütünsel bir bakışla düşündüğümüzde şehri kendi ömrümüzle mukayese etmeden, gelecek nesillerimizi de düşünerek 100 yıllık planlar ortaya koymamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Başkan Edebali, kentsel dönüşümü hayata geçirirken Yıldırımlıların mağdur edilmeyeceğinin de altını çizerken, "Herkes birlik olursa çok hızlı yol alabiliriz. Yatırımcılarımızın kâr yapabileceği ancak hemşerilerimizin de mağdur olmayacağı bir anlayışla kentsel dönüşüm projemizi başlattık" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir