taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7631
Euro
7.3716
Altın
1652.53
Borsa
92381.82
Gram Altın
359.649
Bitcoin
49940.82

Yılmaz Özdil Hürriyet'ten kovuldu mu

Hürriyet yazarları Yılmaz Özdil ve Ahmet Hakan'ın Hürriyet'ten gönderildiği medya kulislerinin yeni konusu oldu.


Whatsapp ile paylaş

Yılmaz Özdil Hürriyet'ten kovuldu mu

Yılmaz Özdil Hürriyet'ten kovuldu mu

Geçtiğimiz günlerde Ahmet Hakan'ın, "yarını bekleyemedim" diyerek Hürriyet'in sitesinden bir yazı kaleme alması ve "birkaç gün yokum" demesi Hakan'ın Hürriyet'le yollarını ayırdığı dedikodularını da beraberinde getirmişti. 

Ardından Yılmaz Özdil'in de pazar günkü yazısını tek cümle ile sınırlı tutması ve bugün yazmaması Ahmet Hakan'ın yanı sıra Özdil'in de Hürriyet'ten kovulduğu söylentilerini gündeme getirdi.

TEK CÜMLELİK YAZI

Yılmaz Özdil, son olarak pazar günü tek cümlelik bir yazı kaleme almıştı. Özdil, Gezi olayları sırasında İzmir'de polis şiddetine maruz kalan bir genç kızın fotoğrafını paylaşmış ve Başbakan'a ait olan "Benim başörtülü bacıma saldırdılar" sözünü yazmıştı. 

Yılmaz Özdil Hürriyet'ten kovuldu mu

ENİS BERBEROĞLU SİNYAL VERMİŞTİ

Hürriyet'in Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu da, geçtiğimiz hafta CNN Türk'teki Aykırı Sorular'a katılmıştı. Berberoğlu'na "muhalif yazılara imza atan Yılmaz Özdil ve Ahmet Hakan" sorulmuştu. Berberoğlu bu soruya "Bunu istemeyiz ama belli de olmaz" diyerek iki yazarla yolların ayrılabileceğinin sinyalini vermişti. 

SÖZCÜ'YE Mİ GEÇECEK

Öte yandan her iki yazarın Hürriyet'ten gönderildiği haberinin yanı sıra yeni adreslerinin de medya kulislerinde konuşulması dikkat çekti. Özellikle ulusalcı damarı en iyi temsil eden yazar olarak bilinen Yılmaz Özdil'in adı şu sıralar Sözcü ile birlikte anılmaya başladı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir