taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3913
6.1555
1224.08
91686.35
212.28

YKS yerleştirme sonuçları için geri sayım

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), yerleştirme sonuçları 31 Ağustos Cuma günü adaylara duyurulacak.

Haber Merkezi | 27.08.2018 - 17:02..
YKS yerleştirme sonuçları için geri sayım

Milyonlarca üniversite adayı için 7 Ağustos'ta başlayan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), tercihleri 14 Ağustos'ta sona erdi.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), adaylara daha önce duyurduğu gibi yerleştirme sonuçlarını 31 Ağustos Cuma günü açıklayacak.

KAYITLAR EYLÜLDE

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 3-5 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak.

YKS yerleştirme sonuçları için geri sayım

EK YERLEŞTİRMELER

Yükseköğretim programlarına kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra boş kalan kontenjanlar üniversitelerce ÖSYM'ye bildirilecek. Yükseköğretim programlarının 2018-YKS sonuçlarına göre yapılan genel yerleştirme sonunda boş kalan veya kaydolmama nedeniyle dolmayan kontenjanlarına ÖSYM tarafından merkezi olarak ek yerleştirme yapılacak.

Merkezi yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilen adaylar, ek yerleştirme için başvuramayacak. Ek yerleştirmede, ön lisans ve lisans programlarına merkezi genel yerleştirmedeki en küçük puanlarının altında puanı olan aday yerleştirilmeyecek.

Ek yerleştirme tercih ücreti 15 lira olacak. Ek yerleştirme için tercih yapan adaylardan ek yerleştirme ücretini yatırmayanların yapacakları tercihler işleme alınmayacak.

YKS yerleştirme sonuçları için geri sayım

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir