taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7866
6.4017
1460.81
108869.14
271.801
43034.66

YouTube, müzik videoları için görüntüleme biçimini değiştirdi

YouTube, müzik videolarının reklamlar aracılığıyla yükselmesine izin vermeyecek.

Haber Merkezi | 17.09.2019 - 17:01..
Whatsapp ile paylaş

Birçok sanatçı ve müzik şirketi, kendi kliplerinin YouTube'da daha fazla izlenmesini sağlamak ve en çok izlenilen videolar arasına girebilmek için reklam yöntemine başvuruyor. YouTube ise bu durumun, video görüntüleme sayısında haksızlığa neden olduğunu düşünerek, müzik kliplerinin görüntüleme biçiminde değişikliğe gitti.

youtube

KLİP SAHİPLERİ, BİNLERCE LİRA HARCAYIP İZLENME SAYISINI ARTIRAMAYACAK

Birçok müzik şirketi, binlerce lira harcayıp reklam yoluyla video izlenme sayısını artırıyor. YouTube ise müzik klipleri arasındaki rekabetin, tamamen organik olmasını istiyor. YouTube'un müzik kliplerine uyguladığı yeni özellikle birlikte, bundan böyle reklam yoluyla elde edilen izlenmeler hesaba katılmayacak.

Yeni değişiklik ile birlikte şirketler, binlerce lira harcayıp video kliplerini trend listelerine sokamayacak. Böylece, en çok izlenen müzik klipleri listesi tamamen organik ve şeffaf olacak.

youtube

YouTube'un şimdiye kadar kullandığı müzik izlenme sistemi, son aylarda birçok tartışmayı da beraberinde getirdi. Örneğin Hintli rapçi Badshah, yayınladığı bir müzik klibi için binlerce dolarlık reklam yayınlayarak, ilk 24 saatte 75 milyon izlenme sayısına ulaşmış ve rekor kırmıştı.

Aşağıdaki bağlantıdan Ensonhaber Teknoloji Instagram hesabını takip ederek güncel teknoloji haberlerine anında ulaşın.

@eshteknoloji

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir