taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3361
6.0839
1225.74
92136.69

Youtube ve Twitter'a erişim engeli

Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın rehin alıma görüntülerinin yayınlandığı Twitter ve Youtube'daki ilgili sayfalara erişim engeli getirildi.

AA | 06.04.2015 - 14:37..
Youtube ve Twitter'a erişim engeli

youtube

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda Berkin Elvan'ın dosyasına bakan şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın rehin alındığı görüntü ve videolar sosyal medyada bazı kullanıcılar tarafından paylaşılmıştı.

TWITTER VE YOUTUBE'A ERİŞİM ENGELİ

Erişim Sağlayıcıları Birliği, şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın rehin alınması görüntülerinin yayınlandığı sosyal paylaşım sitesi Twitter ile video paylaşım sitesi YouTube'a erişimin, mahkeme kararı doğrultusunda engellendiğini bildirdi.

Ancak, gerekçede ilgili sayfalar denilse de Twitter ve Youtube'a çoğu kullanıcı erişim sağlayamıyordu.

TWİTTER AÇILDI

Yaşananların ardından Twitter, ilgili hesaplar kapattığını Türkiye'ye bildirdi. Mahkeme, Twitter'ın kararı yerine getirildiği için kısa süre sonra siteye erişimi açtı.

YOUTUBE DA AÇILDI

Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın rehin alınmasıyla ilgili görüntülerin kaldırılmasına ilişkin mahkeme kararı doğrultusunda erişimi engellenen YouTube ve Twitter söz konusu kararı uyguladı.

Twitter'dan sonra YouTube da bu görüntülere ve benzer içeriklere Türkiye'den erişimi engelledi. Bunun üzerine video paylaşım sitesi YouTube, yeniden erişime açıldı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir