taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4675
Euro
7.1893
Altın
1626.01
Borsa
88125.04
Gram Altın
339.009
Bitcoin
38444.8

Yozgat'ta maaşını alan genci dövüp yol kenarına attılar

Yozgat’ın Yerköy ilçesinde maaşını alan genç, 5 kişi tarafından parası ve telefonu gasp edildikten sonra dövülüp öldü diye yol kenarına atıldı.

12.02.2014 - 15:13..
Whatsapp ile paylaş

Yozgat'ta maaşını alan genci dövüp yol kenarına attılar

Yozgat’ın Yerköy ilçesinde belediyede çalışan Muhammet Yıldız (25) isimli genç, maaşını aldıktan sonra 5 kişi tarafından parası ve telefonu gasp edildikten sonra dövülerek yol kenarına atıldı. Vatandaşlar tarafından bulunup hastaneye kaldırılan genç, komada hayat mücadelesi veriyor.

''SABAHA KADAR ÇOCUĞUMU ARADIM''

Muhammet Yıldız’ın babası İhsan Yıldız (52), oğlunun dün akşamüzeri eve gelmemesi üzerine durumu polise bildirdiklerini belirterek, “Sabaha kadar çocuğumu aradım. Sabah polis çocuğumun hastanede olduğunu söyledi. Hastaneye gittiğimde çocuğum dövülmüş, tanınmayacak hale gelmişti. Çocuğumu dövenler, cep telefonunu almışlar, 900 lira maaş almıştı, parasını almışlar. Öldü diye de yol kenarına atmışlar. Hastane bizi Yerköy’den Yozgat Devlet Hastanesi’ne sevk etti. Oğlum şu anda Yozgat’ta yoğun bakımda yatıyor” dedi.

''KARANLIKTA KİMSE DIŞARI ÇIKAMIYOR''

Yerköy’ün her köşesinde, parkında, okulların önünde uyuşturucu satıldığını ifade eden Yıldız, “Akşam hava karanlık olunca kimse dışarıya çıkamıyor. Dışarıya çıksan ya para istiyorlar ya telefonunu istiyorlar. Yerköy adeta Teksas’a döndü. Bizim can güvenliğimizi kim koruyacak? Biz Yozgat Valisinden Yerköy ilçesiyle ilgilenmesini istiyoruz. Şu anda benim çocuğum komada. Bizim canımız yandı, başkasının canı yanmasın” diye konuştu.

''BÖBREKLERİM ÇÜRÜDÜ''

Anne Ayşe Yıldız da ilçede can güvenliklerinin bulunmadığını belirterek, “Daha önce akşam eve dönerken arkamızdan tüfekle ateş ettiler, beni vurdular. Ben de günlerce hastanede yattım, böbreklerim çürüdü. Şimdi de oğlumu bu hale getirdiler” şeklinde konuştu.

''POLİSİN GÖREVİ NE?''

Gencin kardeşi Murat Yıldız da güvenlik önlemlerinin yetersiz olduğunu öne sürerek, “Polisin görevi ne? Uyuşturucu satanları yakalamak mı, yoksa yaralıyı hastaneye, ölüyü mezara götürmek mi? Biz yetkililerden Yerköy’le ilgilenmelerini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir