taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8437
6.5185
1485.32
97324
279.069
47943.91

YPG'nin hastane vuruldu yalanını çürüten görüntüler

TSK, terör örgütü YPG'nin vurulduğunu iddia ettiği hastanenin an itibariyle çekilen görüntülerini yayınladı.

AA | 17.03.2018 - 11:28..
Whatsapp ile paylaş
YPG'nin hastane vuruldu yalanını çürüten görüntüler

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada; Afrin kent merkezinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristler tarafından bina, tesis ve araçların yakıldığı, yıkıldığı, bunların içerisinde hastane binasının da olduğu, söz konusu hastanede bulunan donanım ve malzemelerin teröristler tarafından söküldüğü, kullanılmaz hale getirildiği belirtildi.

TSK'YA KARŞI PLANLI BİR ÇALIŞMA

Açıklamada, "Bu tür olaylar ve şehre verilen zararların Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından gerçekleştirildiğine dair uluslararası kamuoyunda algı yaratılmaya çalışıldığı görülmektedir. Bu tür olaylar PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütleri tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri hakkında olumsuz bir algı yaratılmak amacıyla planlı bir şekilde yapılmaktadır." ifadelerine yer verildi.

Zeytin Dalı Harekatı planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçlerin hedef alındığı vurgulanan açıklamada şunlar kaydedildi: "Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından harekat alanında, en modern harp silah, araç ve gereçleri ile mühimmat, uluslararası hukuka uygun olarak, gecikme pahasına, diğer hiçbir ülkenin göstermediği dikkat ve hassasiyetle, masum insanlara ve çevreye zarar vermeden etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Hava harekatı ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen kara harekatı planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir."

YPG'nin hastane vuruldu yalanını çürüten görüntüler

YPG'NİN YALANI PATLADI

Bu arada Genelkurmay Başkanlığı, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'lı teröristlerince TSK tarafından vurulduğu iddia edilen Afrin Hastanesinin son durumuna ait görüntü ve fotoğrafları da paylaştı. İnsansız hava aracı tarafından saat 09.43'te kaydedilen görüntüler ve 09.50'de çekilen fotoğraflar, hastanenin vurulduğu iddiasının yalan olduğunu ortaya çıkardı.

YPG'nin hastane vuruldu yalanını çürüten görüntüler VİDEO

YPG'nin hastane vuruldu yalanını çürüten görüntüler

YPG'nin hastane vuruldu yalanını çürüten görüntüler

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir