taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.33275
6.0499
1338.785
101971.29
229.715

Yüksekova'da eksi 20 derecede balık avı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinin ortasından geçen ve kısmen donan Büyükçay Deresi'ne gelenler dondurucu soğukta balık avlıyor. Hava sıcaklığının eksi 20'lere kadar düştüğü ilçede vatandaşlar ağ atıyor.

DHA | 19.01.2019 - 11:41..
Whatsapp ile paylaş

Yüksekova ve çevresinde, etkili olan kar yağışı ile birlikte hava sıcaklığı eksi 20 dereceye kadar düştü. Bu da derelerin kısmen donmasına neden oldu.

Kış aylarında balık avlamak isteyen bazı vatandaşlar ise buzlu derelerde balık avlamanın keyfini yaşıyor. Bazıları ise geçimini sağlamak için tutuğu balıkları satıyor.

Yüksekova'da eksi 20 derecede balık avı

AKŞAM AĞ ATIP SABAH TOPLUYORLAR

Dilekli Köyü yakınlarında balık avlamaya çıkan vatandaşlar, akşam saatlerinde attikları ağları sabahları topluyor. Daha önceki yıllarda dereden çok daha fazla balık avladıklarını anlatan vatandaşlar, son dönemlerde balığın azaldığını belirtiyor.

Yüksekova'da eksi 20 derecede balık avı

"TUTTUĞUMUZ BALIKLAR İKİ, ÜÇ KİLO ARASINDA DEĞİŞİYOR"

Dondurucu soğuklarda balık tutumanın daha zevkli olduğu söyleyen Zeki Kağan, "Yılın belirli zamanlarında balık avlıyoruz. Kış aylarında balık güzel olduğu için gece attığımız ağları sabah saatlerinde topluyoruz. Tuttuğumuz balıklar iki, üç kilo arasında değişiyor. Havalar çok soğuk ama eğlenceli oluyor." dedi.

Yüksekova'da eksi 20 derecede balık avıYüksekova'da eksi 20 derecede balık avıYüksekova'da eksi 20 derecede balık avıYüksekova'da eksi 20 derecede balık avıYüksekova'da eksi 20 derecede balık avıYüksekova'da eksi 20 derecede balık avı

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir