taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8882
6.5316
1557.18
121474.75
294.857
52443.76

Yüksekova'da 'MR' sevinci

Sağlık Bakanlığı tarafından Yüksekova Devlet Hastanesi'ne gönderilen manyetik rezonans görüntüleme cihazı, hizmet vermeye başladı.

DHA | 15.09.2017 - 10:45..
Whatsapp ile paylaş

Hakkari'nin Yükeskova ilçesi Devlet Hastanesi ilk kez MR görüntülüme cihazına kavuştu.

HİZMET VERMEYE BAŞLADI

Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen MR cihazının hizmet vermeye başlamasıyla birlikte, yıllardır MR çekmek için Hakkari merkez ve Van iline gitmek zorunda kalan hastalar, bu sıkıntıdan kurtulmuş oldu.

Yüksekova'da 'MR' sevinci

MR çekmek için Devlet Hastanesi'ne gelen Yasemin Baran, kendilerini bu sıkıntıdan kurtaran Sağlık Bakanlığı yetkililerine teşekkür etti.

Baran, "Yüksekova Devlet Hastanesinde MR cihazı olmadığından hastalar Hakkari'ye ya da Van'a  gitmek zorunda kalıyordu. Buradaki vatandaşlarımız bu konuda büyük sıkıntı yaşıyordu. Ancak bugün itibarıyla  hastalar bu sıkıntıdan kurtulmuş oldu. Hakkari merkez ve  Van iline gitme çilesinden de kurtulmuş olduk. Çok mutluyuz. Bizlere bu  imkanı sağlayan Sağlık Bakanlığı yetkililerine ve bu konuda büyük girişimleri olan Hakkari Valisine teşekkür ediyoruz." dedi.

Yüksekova'da 'MR' sevinci

Yüksekova Devlet Hastanesi yetkilileri ise yeni hizmete açılan MR görüntüleme cihazında 3 günde yaklaşık 200  hastaya bakıldığını bildirdi.

Yüksekova'da 'MR' sevinci

Yüksekova'da 'MR' sevinci

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir