taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7922
6.4721
1490.58
98415.34
277.611
46449.17

Yüksekova'lı gençten kardan savaş uçağı

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde inşaat işçiliği ve çobanlık yaparak geçimini sağlayan Mehmet Şerif Karahan, evinin önünde eksi 25 dereceye varan soğuk havada, kardan F-35 savaş uçağı yaptı.

İHA | 12.01.2019 - 11:09..
Whatsapp ile paylaş

İlçenin Yeni Mahallesi’nde yaşayan ve milli üretime destek amaçlı 30 metre uzunluğundaki F-35 savaş uçağını tek başına 23 günde yapan Karahan, daha önce de helikopter, ev ve değişik figürler yaparak ilçede popüler hale gelmişti.

Yüksekova'lı gençten kardan savaş uçağı

Her sene olduğu gibi bu sene de tüm imkanlarını kullanarak F-35 için gerekli tüm malzemeleri alan Karahan, evinin önünde 23 günlük bir uğraşın ardından kardan yaptığı uçağı görücüye çıkarttı.

Yüksekova'lı genç kardan F-35 savaş uçağı yaptı ViDEO

Yüksekova'lı gençten kardan savaş uçağı

''SÜLEYMAN SOYLU'YA HEDİYE EDİYORUM"

F-35 savaş uçağını yapan Mehmet Şerif Karahan, küçükken yaptığı değişik şekillerden dolayı herkesin kendisiyle dalga geçtiğini belirterek, “Savaş uçağı 23 günümü aldı. Bunun maliyeti de bayağı yüksek oldu. İşçiliğiyle beraber uçağın yapımına 7-8 bin lira param gitti. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, ‘Biz de kendi göbeğimizi kendimiz keselim, kendi uçağımızı kendimiz yapalım.’ diyoruz. Ben de yerli ve milli üretime destek veriyorum. Ben de onun için savaş uçağı yaptım. Ben bu yaptığım F-35'i İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya hediye ediyorum. Onu kendime örnek aldığım için bu uçağı yatım. Bakan Süleyman Soylu’dan bana bekçilik görevi verilmesini rica ediyorum.” dedi.

Yüksekova'lı gençten kardan savaş uçağıKarahan, herkesi yaptığı savaş uçağını görmeye davet etti.

Günün önemli gelişmeleri VİDEO

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir