taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7423
Euro
7.3377
Altın
1661.38
Borsa
94261.48
Gram Altın
360.525
Bitcoin
49275.79

Yunanistan'ın teklifi reddedildi

Yunanistan Euro bölgesinden yardım anlaşmasının 6 ay uzamasını talep etti. Ancak Yunanistan'ın bu talebi Almanya tarafından reddedildi.

Ajanslar |
Whatsapp ile paylaş
Yunanistan'ın teklifi reddedildi

Yunanistan'ın teklifi reddedildi

AB ile kurtarma paketi pazarlığı yapan Yunanistan, anlaşmanın 6 ay uzaması için resmen başvuru yaptı. Yunanistan başvuru şartlarında müzakere istedi. Yunanistan'ın yaptığı 6 aylık bu teklifi Almanya tarafından reddedildi.

5 GÜN SÜRE VERİLMİŞTİ

Eurogroup maliye bakanları ile Yunanistan arasında Pazartesi günü anlaşma olmadan sona eren toplantının ardından Yunanistan’a kararı için beş gün süre verilmişti.

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ise parlamentoda “Boğun eğmeyeceğiz” derken, Hükümet Sözcüsü Gavriil Sakelaridis, Yunanistan’ın mevcut programı uzatmak için başvuru yapacağını açıklamıştı.

AB ile Yunanistan arasındaki müzakerler sürerken, ülkesinde Çipras’a olan destek de artıyor. Son kamuoyu yoklamalarında Çipras'ın oyları yüzde 36’dan yüzde 45.4’e çıktı.

YUNANİSTAN'IN TEKLİFİ REDDEDİLDİ

Yunanistan yeni kurtarma programının şartları ve detaylarının görüşüleceği sırada ülkeyi ayakta tutacak geçici yani köprü bir anlaşma istiyordu. Varoufakis geçici anlaşmanın 6 aylık olacağını ve bu sürede yeni kurtarma programı için pazarlıkların yapılabileceğini söylüyordu. Ancak Yunanistan'ın bu teklifi reddedildi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir