taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8328
6.4972
1485.83
98017.6
278.975
47964.53

Yunanistan'a kaçan darbeciler için başka bir ülke

Yunan Real News gazetesi, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Yunanistan'a kaçan 8 eski askerin, bir başka ülkeye gitmesi için müzakerelerde bulunulduğunu açıkladı.

AA | 14.01.2019 - 01:47..
Whatsapp ile paylaş
Yunanistan'a kaçan darbeciler için başka bir ülke

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Yunanistan'a kaçan 8 eski askerin, başka bir ülkeye gitmeleri için müzakere yürütüldüğü belirtildi.

Yunanistan'ın Real News gazetesinde yer alan haberde, FETÖ üyesi darbeci askerlerin gönderilebileceği bir ülkenin bulunmasına yönelik çabaların sürdüğü açıklandı.

Gazeteye göre, 8 eski askerden 4'ünün iltica işlemleri tamamlanırken, diğer 4'ünün nisan ayına kadar iltica haklarını kazanacakları ifade edildi.

İltica ile darbeci askerler, seyahat belgesi alma hakkına sahipken bunun gerçekleşmediği vurgulanan haberde, neden olarak bazı ülkelerle "perde arkasında" yürütülen müzakerelerin bulunduğu belirtildi.

Yunanistan'a kaçan darbeciler için başka bir ülke

GÜVENCE TALEP EDİYORLAR

Gazete ayrıca, 8 eski askeri temsil edenlerin söz konusu ülkelerle müzakerelerinde, Türkiye'ye kaçırılma ihtimallerine karşı kesin güvence talep ettiklerini ileri sürdü.

Öte yandan, darbeci askerleri resmi veya gayri resmi yollardan kabul etmesi amaçlanan ülkelerin ise Avrupa dışında bir başka kıtada bulunduğu bilgisine yer verildi.

Darbeci askerlerin kırmızı bültenle aranması için Türkiye'nin, İnterpol'e yazı yazdığını bildiren gazete, başka bir ülke aranmasında bu durumun da etkili olduğunu savundu.

Günün önemli gelişmeleri VİDEO

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir