taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8793
6.593
1273.14
96332.75
240.608

Yunanistan’da Yeni Demokrasi Partisi'ne haciz kararı

Yunanistan'da, ana muhalefet partisi olan Yeni Demokrasi'nin merkez binasındaki eşyalarına, kira borcu nedeniyle haciz işlemi uygulandı.

AA | 23.04.2015 - 09:28..
Whatsapp ile paylaş

yunanisran

Yunan medyasına yansıyan haberlere göre, Yeni Demokrasi Partisi, kira borcu nedeniyle Atina’daki merkez bürolarının bulunduğu binanın sahibi Spot Thomson şirketi ile mahkemelik oldu. Bina sahibi şirket, alacakları için icra işlemi başlatınca partinin Singru Caddesi’ndeki merkez binasına gelen memurlar eşyalara haciz koydu.

PARTİ 'HABERLER ASILSIZ' DEDİ

Haberlerde, ana muhalefet partisinin mali sıkıntı içinde olduğu ve uzun zamandan beri elektrik faturalarını ve çalışanlarının maaşlarını ödeyemediği de iddia edildi.
Diğer yandan Yeni Demokrasi Partisi yetkilisi Kostas Çimaras, Yunan basınında çıkan haciz haberlerinin asılsız olduğunu, iddiaların partiyi yıpratmak amacıyla ortaya atıldığını savundu.

YUNANİSTAN'DA PARTİLER ZOR DURUMDA

Yunanistan’da, devlet harcamalarında tasarruf amacıyla siyasi partilere yapılan ödemelere getirilen kesintiler, partileri zor durumda bırakıyor. Panhelenik Sosyalist Hareket (PASOK) de 2013’te yaklaşık 500 bin avroluk kira borcu nedeniyle Atina’daki merkez bürolarının bulunduğu binanın sahibi ile mahkemelik olmuştu.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir