taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3338
6.09125
1221.4505
93616.45
209.498

Yunanistan'da emekliler maaş kuyruğuna girdi

Yunanistan'da emekliler, maaşlarının bir bölümünü çekebilmek için sabahın erken saatlerinde yine kuyruğa girdi.

Ajanslar | 03.07.2015 - 13:47..

yunanistan

Yunanistan'ın Uluslararası Para Fonu'na (IMF) borcunu ödemeyerek, kreditörlerin kemer sıkma politikalarını 5 Temmuz'da referanduma götürme kararı almasının ardından, bankalar kapalı tutuluyordu.

Bankalardan yüklü miktarda nakit çıkışını önlemek amacıyla alınan karar gereği kapalı tutulan bankalar, son iki gündür olduğu gibi emekliler için kapılarını açtı.

EMEKLİLER BANKA KUYRUĞUNDA

Çoğu emekli, bastonlarından güç alarak geldikleri bankaların önünde sabahın erken saatinde kuyruğa girdi. Otomatik para çekme makinelerini kullanamayan pek çok emekli, banka gişelerinde işlem yaptı.

MAAŞLARINDAN YALNIZCA 120 AVRO ÇEKEBİLDİLER

Emekliler, bugün de alınan karar gereği maaşlarından yalnızca 120 avro çekebildi.

Yunanistan'da emekliler maaş kuyruğuna girdi

"UMARIM PAZARTESİ BANKALAR AÇILIR"

65 yaşındaki Yannis Zimidis, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sadece emeklilerin değil, tüm Yunan halkının zorda olduğunu belirtti. Emeklilerin paralarının bir bölümünü çekebildiklerini anımsatan Zimidis, "Umarım pazartesi bankalar açılır. Açılmazsa kötü, bu insanlar ne yapacak. Kenarda parası olmayanları zor günler bekliyor. Yunan ulusu eskiden beri ayakları üzerinde durmayı başarmıştır, kısa zamanda kendimizi toparlayıp kreditörlerden bağımsız yaşamayı diliyorum" dedi.

UMUTLA GELMİŞLERDİ

Görme engelli Covanna Varna, görme engelli arkadaşı Karamannis Konstantinie ile bankadan para çekme umuduyla sıraya girdi. Ancak sıra kendilerine geldiğinde sadece emeklilere para ödeneceğini öğrendi. Varna, parasız kaldığını ifade ederek, "Keşke hükümet engellileri de düşünseydi, evet emekliler için güzel bir uygulama ama şimdi biz engelliler ne yapacağız. Şu anda parasız ne yapacağımı bilmiyorum" diye konuştu. Yunanistan'da bankaların referandumun yapılmasının ardından açılması bekleniyor.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)