taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.2889
6.0335
1227.73
92707.95
209.446

Yunanistan'da mazot kaçakçılarına gözaltı

YUnanistan'da petrol sızıntısını temizleme çalışmalarına katılan bir geminin mürettebatı, mazot kaçakçılığı iddiasıyla gözaltına alındı.

AA | 20.09.2017 - 17:35..

Yunanistan'da bir süre önce batan petrol tankerinden sızan petrolü temizleme çalışmalarına katılan bir geminin mürettebatı, mazot kaçakçılığı suçlamasıyla gözaltına alındı.

Yunanistan Denizcilik Bakanlığından yapılan açıklamada, temizleme faaliyetinde yer alan "Lassaia" adlı geminin kaptanı ve baş teknisyeninin, gemilerinde kaçak mazot bulunmasının ardından güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındığı belirtildi.

Yunanistan'da mazot kaçakçılarına gözaltı

TEMİZLİK GEMİSİ MAZOT ÇALMAYA KALKTI

Açıklamada, mürettebatın, batan petrol tankerindeki mazotu boşaltma faaliyetlerine katıldığı belirtilerek, geminin depolarında önemli miktarda yakıt ele geçirildiği kaydedildi.

Yunanistan'da mazot kaçakçılarına gözaltı

Ülkenin en büyük limanı Pire açıklarında, 2 bin 200 ton mazot ve 370 ton gaz yağı taşıyan "Aghia Zoni II" isimli petrol tankeri, yaklaşık on gün önce henüz belirlenemeyen şekilde su almaya başlamış ve batmıştı.

Yunanistan'da mazot kaçakçılarına gözaltı

YUNANİSTAN'DA ÇEVRE FELAKETİ

Batan tankerden sızan yakıt, hava şartlarının da etkisiyle Saronik Körfezi'ne yayılarak, önce Salamina Adası olmak üzere bölgeyi etkisi altına almıştı.

Yaşanan çevre felaketinde, Atina'nın güneyinde bulunan sahiller ve Pire yakınlarındaki Salamina Adası'nda yaklaşık 2,5 kilometre uzunluğunda kıyı şeridi petrolle kaplanmıştı.

Yunanistan'da mazot kaçakçılarına gözaltı

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir