taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8096
6.5419
1275.8
96861.42
238.358

Yunanistan'ın Türkiye bizi taciz etti açıklaması

Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada Türkiye’ye ait askeri uçakların dün Yunanistan hava sahasını 47 kez ihlal ettiği belirtildi.

Haber Merkezi | 27.03.2019 - 03:15..
Whatsapp ile paylaş

Her yıl 25 Mart'ta bağımsızlık gününü kutlayan Yunan, etkinlikleri sırasında Türk uçaklarının 2009’dan bu yana ilk kez bu kadar çok hava sahası ihlali yaptğını duyurdu.

Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı’nın açıklamasında Yunanistan'da  ‘Bağımsızlık Günü' etkinliklerinde Türkiye’ye ait 8 askeri uçak hava sahalarını 47 kez ihlal ettiğini savundu.

Yunanistan'ın Türkiye bizi taciz etti açıklaması

YUNAN MEDYASI KORKTU

Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı’nın Türk uçakları hava sahamızı ihlal etti açıklamasından sonra, Yunan medyası isyan etti.

Yunanistan'ın Türkiye bizi taciz etti açıklaması

Birçok Yunan gazetesi, 2016’dan beri ilk kez iki ülkenin milli bayramlar sırasında tatbikat ve uçuşlardan kaçınmasına yönelik anlaşmayı görmezden gelerek,  Türkiye Yunan hava sahasını ihlal etmiş olduğunu söyledi. Türk uçaklarının ayrıca 2009’dan sonraki en çok ihlali yaptığını beyan ettiler.

TÜRKİYE'DEN CEVAP

Türkiye'den bu açıklamalara yanıt geldi. Anadolu Ajans'nın güvenlik kaynaklarına dayandırdığı haberinde,  Ege'de Türk jetlerinin herhangi bir taciz olayına karışmadığı, uçakların rutin görevlerini gerçekleştirdiği belirtildi.

Mavi Vatan 2019 tatbikatı sona erdi VİDEO

Cumhuriyet tarihinin en büyük deniz tatbikatı GALERİ

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir