taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.725
Euro
7.2861
Altın
1613.29
Borsa
89552.61
Gram Altın
349.731
Bitcoin
45718.51

Yurt gazetesi sahibi Özbolat gazetecilere küfür etti

Yurt gazetesinin sahibi olan CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, küfür ettiği gazetecilerin üzerine yürüdü.


Whatsapp ile paylaş
Yurt gazetesi sahibi Özbolat gazetecilere küfür etti

DURDU ÖZPOLAT

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat'ın sahibi olduğu ve Derya Sazak'ın Genel Yayın Yönetmenliği'ni yaptığı Yurt Gazetesi'nde sular durulmuyor.

Daha önce işten çıkarılan üç gazeteci, Yaşar Uzunlar, Şenol Konukçu ve Abbas Akkaya muhasebeden aldıkları randevuya göre alacaklarını almak için gazeteye gitti.

GAZETECİLERE KÜFÜR ETTİ

Önce, "Şu an para yok, sonra gelin" diye Özbolat daha sonra Yaşar Uzunlar'a, "Sen gazetenin yemek fişlerini satarak cebini attın" dedi. Özbolat, alacaklarını tahsil etmek konusunda ısrar eden ve bir tarih isteyen gazetecilere; "Siz bana yavş..lık ettiniz" yanıtını verdi.

ÜZERİNE YÜRÜDÜ

Gazetecilerin, "Bu sözü size iade ediyoruz" demesi üzerine Özbolat, korumalarla gazetecilerin üzerine yürüyerek üç eski çalışanı gazeteden attırdı. İşten atıldıktan sonra aylardır alacaklarını tahsil edemediklerini belirten eski çalışanlar, yaptıkları açıklamada karşılaştıkları davranışın zorbalık olduğunu vurgulayarak hukuki yollara başvuracaklarını söyledi.

GAZETE, TGS'NİN TOPLU SÖZLEŞME HAKKINI KABUL ETMİYOR

Öte yandan Yurt Gazetesi'nde toplu sözleşme hakkı kazanan Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) ise yönetimle masaya oturamıyor. TGS ısrarla yaptığı toplu sözlemeşme çağrısına gazete yönetiminden "Siz sözleşme hakkını bakanlıktan farklı şekillerle halletiniz. Ortada hukuksuzluk var. Biz itiraz edeceğiz" yanıtı alındı.

Yurt Gazetesi 5 gazeteciyi kovdu haberiYurt gazetesi sahibi Özbolat gazetecilere küfür etti

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir