taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6412
Euro
7.2792
Altın
1596.55
Borsa
88847.79
Gram Altın
341.192
Bitcoin
41923.17

Zafer Çağlayan Mersin'de konuştu: İnadına devam edeceğim

Ekonomi Bakanlığı görevinden 17 Aralık'ta yapılan yolsuzluk operasyonunun ardından istifa eden AK Parti Mersin Milletvekili Zafer Çağlayan, Mersin Erdemli ilçesindeki toplu temel atma töreninde konuştu.


Whatsapp ile paylaş

Zafer Çağlayan Mersin'de konuştu: İnadına devam edeceğim

Zafer Çağlayan Mersin'de konuştu: İnadına devam edeceğim

Konuşmasında Başbakan Erdoğan ile Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde görüştüğünü söyleyen Zafer Çağlayan, "Üç ay önce siyaseti bırakacağımı söylemiştim. Şimdi buradan sizlere yeni bir havadis veriyorum. Son gelişen olayla birlikte inadına Erdemli’ye, inadına Mersin’e hizmet etmeye devam edeceğim." dedi. 

"EVELALLAH HEP SÖYLEDİM..."

“Önemli bir dönemden geçiyoruz. Türkiye, geçtiğimiz 11 yılda tarihinde görülmemiş bir başarı elde etti.” diyen Çağlayan şunları söyledi: “Kolay kolay Türkiye’de anaların doğuramayacağı cesarette, mertlikte, dürüstlükte, işte Recep Tayyip Erdoğan gibi bir başbakanı çıkardı, şükürler olsun. Bugün ülkemizin nerelerden geçtiğini görüyorsunuz. Bu kardeşinizin başına neler getirildiğini görüyorsunuz. Evelallah, hep söyledim, abdestimizden de eminiz, namazımızdan da eminiz. Verilmeyecek, tek kuruş hesabımız yoktur bizim. Bütün mesele, faiz lobisidir. Bütün mesele, Türkiye düşmanlarıdır. Uluslararası bağlantılardır. Büyük bir Türkiye’nin, zengin bir Türkiye’nin, halkı gelişmiş, halkı refaha kavuşmuş, binlerce kilometre yol yapan milyonlarca metreküp sulama yapan, havayolları yapan ve dik duran, dünyada Türkiye var.

"AVUÇLARINI YALAYACAKLAR"

'Türkiye de, büyük bir devlet' diyen bir hükümete, onun Başbakanı'na ve bakanlara yapılanları siz unutmadınız, unutmayacaksınız, ben çok iyi biliyorum bunları. Evelallah, sizlerden bunun cevabını vereceğiniz günü bekliyoruz. Bakın, öyle bir cevap vereceksiniz ki, Mersin’den verilecek bu cevap, dünyanın her tarafında yankılanacak, faiz lobisinin suratına bir tokat gibi inecek inşallah. Çünkü, bu faiz lobisi, Türkiye’nin gelişmesini istemez. Türkiye’nin büyümesini, istemez. Bundan 11 yıl önce olduğu gibi IMF’nin kapısında, memurunun maaşını ödemek için 1 milyar dolar borç verecekleri, bir ülkeyi hayal ediyorlar. Geçmişte olduğu gibi kendilerinin yöneteceği, gündemini kendilerinin belirleyeceği bir başbakanı, bir hükümeti hayal ediyorlar. Ama söylüyorum, evelallah avuçlarını yaladılar. Avuçlarını yalayacaklar, siz yalatacaksınız onlara. ”

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir