taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3049
6.0402
1226.38
92707.95
209.295

Zaman Gazetesi'ne polis baskını

Kayyum atanan Bugün ve Millet gazetelerinin yerine, yeni gazetelerin basıldığı ihbarı üzerine polis Zaman'ın binasına geldi.

Ajanslar | 11.11.2015 - 23:54..

Zaman Gazetesi'ne polis baskını

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, "kayyum atanan Bugün gazetesiyle aynı logoya sahip, sadece marka adının önüne 'özgür' kelimesi konulan" Özgür Bugün gazetesinin basımının yapıldığı iddiasıyla Yenibosna'daki Feza Gazetecilik AŞ'nin basım yerinde delil toplanması amacıyla arama talep etti.

Zaman Gazetesi'ne polis baskını

Bakırköy 3. Sulh Ceza Hakimliği, 556 sayılı Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname uyarınca, "marka hakları hukukuna aykırılık" gerekçesiyle, Özgür Bugün gazetesinin, künyesinde basım yeri olarak görülen Feza Gazetecilik AŞ'de basılıp basılmadığının tespiti için arama kararı çıkarttı.

Bu kapsamda polis ekipleri, Feza Gazetecilik AŞ'nin basım yerine gelerek, arama başlattı. Çevik kuvvet ekipleri de bina önünde önlem aldı.

Arama kapsamında, Özgür Bugün gazetesinin 3 suretinin alınarak, sorumluların tespit edileceği bildirildi.

Zaman Gazetesi'ne polis baskını

Feza Gazetecilik A.Ş. matbaasındaki arama devam ederken Millet Gazetesi Sorumlu Müdürü ve şirket avukatı Olcay Kaan, aramaya ilişkin açıklama yaptı. Avukat Kaan yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Bir terör soruşturması sonucunda İpek-Koza Medya Grubuna bir operasyon yapılmış ve kayyumlar atanmıştır. İpek-Koza Medya Grubunun markası ve telifleri olan Millet ve Bugün gazetelerinin taklitleri yapılmış. Bu taklitlerle alakalı bugün itibarı ile Bakırköy 3. Sulh, Ceza Mahkemesi'nin vermiş olduğu arama kararıyla bugün arkanızda bulunan Zaman Gazetesi'nin altında bir arama gerçekleştirildi. Bu arama esnasında çok ciddi badireler atlattık. Tehditler aldık, hakaretler yedik, küfürler yedik. Özgür Bugün ve Özgür Millet Gazetesi altında patentlerimizi taklit eden ve bunu basan Feza Gazeteciliğin bunu bastığını şu an itibarı ile arkada kamyonda 12 Kasım tarihli Özgür Bugün gazetesi polisler tarafından ele geçirilmiştir. Bununla alakalı polis arkadaşlarımız çalışmalarını yapıyorlar. Şu an aracı emniyet altına aldılar. Kimseyi yaklaştırmıyorlar"

"AVUKATLARI TARAFINDAN TEHDİT EDİLDİK"

Avukatın açıklaması devam ederken çevresinde toplanan kalabalık avukata tepki gösterdi. Kaan, "Bizzat avukatları tarafından tehdit edildik.Biz saat 21.00'de buraya geldik, içeriye girişimiz 22.20'idi Bu süre zarfında herhalde kendilerince bişeyleri kaçırmaya çalıştılar ama son çevre gezintisinde açtırmış olduğumuz bir kamyonun içerisinden koliler halinde 12 Kasım tarihli Özgür Bugün Gazetesi çıkmıştır. Polis arkadaşlar şuan görevlerinin başındadır. Arama matbaa bölümünde mi yapıldı? sorusu üzerine Matbaa bölümünde bişey bulamadık. Basılan gazeteleri kamyona koymuşlar. Biz şuan Feza gazetecilik AŞ. içerisinde basılmış, koli halinde birçok adet Özgür Bugün gazetesi bulduk" dedi.

Zaman Gazetesi'ne polis baskını

 

Zaman Gazetesi'ne polis baskını

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir