taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5712
Euro
7.252
Altın
1614.06
Borsa
88059.46
Gram Altın
341.611
Bitcoin
42026.82
fuzulev

Zekeriya Öz: Gülen cemaatine mensup değilim

Cemaatin savcısı denilince akla gelen ilk isim Zekeriya Öz, Gülen cemaati mensubu olmadığını söyledi.

Haber Merkezi |
Whatsapp ile paylaş
Zekeriya Öz: Gülen cemaatine mensup değilim

zekeriya

Ergenekon, Balyoz ve Şike davaları gibi Cemaat'in kumpası olduğu ortaya çıkan davalarda görev alan Zekeriya Öz, BBC röportajında çark etti: Cemaat'in savcısı değilim..

Savcı Zekeriya Öz, röportajda Gülen cemaati mensubu olmadığını dile getirerek şöyle konuştu; "Ben hiç bir siyasal, hiç bir sosyal görüşün mensubu değilim. Tek bir kulübün üyesiyim, tuttuğum takımın üyesiyim. Onun dışında hiçbir kişi, kurum, cemaat, tarikat, parti ile alakam yok. Hem resmi hem gayri resmi alakam yoktur, olmadı da. Ama şu var, hepimiz insanız, hepimizin çevresinde her görüşten insanlar olabilir, arkadaşlarımız olabilir, sevdiğimiz insanlar olabilir. Benim etrafımda her gruptan insanlar var."

CEMAAT'İN SAVCISI DENİNCE AKLA İLK GELEN İSİM

Tüm bu davaların yanı sıra, 17-25 Aralık'taki soruşturmaların gözetiminden sorumlu olan Savcı Zekeriya Öz, Türkiye'de 'Cemaatin savcısı' denince akla gelen ilk isim..

Zekeriya Öz 17 - 25 Aralık soruşturmasının ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili görevinden alınmış ve Bolu'ya düz savcı olarak atanmıştı. Son HSYK düzenlemesinin ardından da görevinden ihraç edilmişti.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir