taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7654
Euro
7.3744
Altın
1652.89
Borsa
92381.82
Gram Altın
359.362
Bitcoin
49833.77

Zonguldak'ta maden işçileri oturma eyleminde

Zonguldak’ta, taşeron sistemine karşı olan maden işçileri, TTK Genel Müdürlüğü önünde oturma eylemi yaptı. İşçiler, taşeron sistemine tepki gösterdi.


Whatsapp ile paylaş

Zonguldak'ta maden işçileri oturma eyleminde

Zonguldak'ta maden işçileri oturma eyleminde

TTK Armutçuk Müessesesinde çalışan maden işçileri, sabah saatlerinde TTK Genel Müdürlüğü önüne geldi. GMİS Genel Başkanı Eyüp Alabaş ve yönetim kurulu eylemde hazır bulundu. TTK güvenlik görevlileri ve polis ekipleri bina önünde güvenlik önlemleri aldı. Ellerinde pankart ve dövizlerle birlikte taşeron sistemine karşı olduklarını açıklayan işçiler adına GMİS Genel Başkanı Eyüp Alabaş basın açıklaması yaptı.

''BUGÜN TEKLİF VERME SÜRECİNİN SON GÜNÜ''

Gazetecilere açıklama yapan Alabaş, şöyle dedi:“TTK Armutçuk müessesesinde taşeron uygulamalarıyla ilgili ihale süreci başlatılmıştı. TTK, müessesede taşeron uygulamalarından rahatsızdık. Bunu dile getirmiştik. Bu gün bu ihale sürecinin son günü. Teklif verme sürecinin son günüdür. Biz son gününde de TTK Genel Müdürlüğü önünde basın açıklaması ve oturma eylemi yaptık. Armutçuk Müessesesi bizim metan yoğunluğu ve yangına meyilli ocaklarımızdan birisidir. Taşeron uygulamaları sona ermelidir.”

BURHAN İNAN YUHALANDI

Genel Müdür Burhan İnan ise eylemin ortasında binadan çıkarak makam aracına bindi. İnan’ı gören işçiler aracına binene kadar yuhaladı. Bir süre oturma eylemi yapan işçiler olaysız dağıldı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir