taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7502
6.3413
1467.9
103780.58
271.493
49008.27

Zonguldak'ta madenciler ilk sahurunu yerin altında yaptı İZLE

Zonguldak Gelik'te bulunan özel bir maden ocağında çalışan işçiler, yılın ilk sahurunu yerin 400 metre altına yaptı.

28.06.2014 - 10:23..
Whatsapp ile paylaş

Zonguldak'ta madenciler ilk sahurunu yerin altında yaptı İZLE

Zonguldak'ta özel bir maden ocağında; domates, biber, zeytin, salatalık, karpuz, soğan ve ekmekten oluşan sahur menüsünde sohbet eden işçiler, yerin yaklaşık 400 metre altında ailelerinden uzak sahur yaptı.

"RAMAZAN AYINA ERDİĞİMİZ İÇİN ŞÜKREDİYORUZ"

Ramazan ayının gelmesiyle sevinen işçiler, ailelerinden uzak sahur yapmanın da burukluğunu yaşadı. Bir işçi, "22 yıldır buradayım. Emekli olalı 8 sene oldu. Çocuklarımı okuttum, düğünlerini yapmak için halen çalışıyorum. Bu mübarek Ramazan ayına erdiğimiz için şükrediyoruz. Şirkette yer altında arkadaşlarımızla mutlu şekilde sahur yaptık. İftarımızı da evimizde eşimizle çocuklarımızla geçireceğiz. Yer altında bu şekilde oluyor. Allah ne verdiyse zeytin, peynir, domates, karpuz gibi poşetle taşıyabileceğimiz yiyecekleri aldık. Sulu yemek getiremediğimiz için evimizden de ayrıyız" diye konuştu.

Zonguldak'ta madenciler ilk sahurunu yerin altında yaptı İZLE

"ALLAH NE VERDİYSE YİYORUZ"

7 yıldır maden ocağında çalışan Serdar Topuz ise, “4 ay sonra yedinci senem bitecek. İlk sahuru arkadaşlarımızla yapıyoruz. Ailemizden uzaktayız. Buruk geliyor ama sonuçta yapacak bir iş yok” dedi. 9 yıllık maden işçisi Durmuş Taş, "Çoluk çocuğum köyde. Allah ne verdiyse yiyoruz. Ne yapalım, kaderimiz böyle. Başka yapacak bir iş yok. Allah’ın takdiri. Başka yapacak işimiz olmadığı için yer altındayız” şeklinde konuştu.

Zonguldak'ta madenciler ilk sahurunu yerin altında yaptı

Zonguldak'ta madenciler ilk sahurunu yerin altında yaptı İZLE

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir