taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6861
Euro
7.3402
Altın
1590.76
Borsa
88981.97
Gram Altın
341.392
Bitcoin
44383.98

Zonguldak'tan Rusya'ya feribot seferleri başlıyor

Zonguldak Limanı ile Rusya’nın Kerç Boğazı arasında yolcu ve kargo taşımacılığı yapacak gemi seferlerine başlanacağı duyuruldu.

İHA |
Whatsapp ile paylaş

Zonguldak'tan Rusya'ya feribot seferleri başlıyor

Türkiye ile Rusya arasında 2017 yılında yapılan deniz taşımacılığı işbirliği anlaşması çerçevesinde Zonguldak Limanı ile Rusya’nın Kerç Boğazı arasında yolcu ve kargo taşımacılığı yapacak gemi seferlerine başlanacağı duyuruldu.

TARİH HENÜZ BELLİ DEĞİL

Güney Bölgesel İhracat Destek Merkezi Direktörü Natalya Serova yaptığı açıklamada, Zonguldak ile Kerç boğazı arasında haftada bir kez düzenli olarak sefer yapmasına dair onay verildiğini bildirdi.

Serova, "Gemi ile birlikte yük taşımacılığı yapılmasıyla lojistik maliyetini en aza indirmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Gemi seferlerinin başlayacağı tarih ile ilgili henüz bilgi verilmezken, taşımacılık için son çalışmaların devam ettiği ifade edildi.

KARADENİZ ÜZERİNDEN İHRACAT PLANLANIYOR

Zonguldak’ta tamamlanan Filyon Projesi ile Türkiye’den Rusya, Gürcistan, Ukrayna, Romanya ve Bulgaristan gibi ülkelere Karadeniz üzerinden deniz yolu ile ihracat yapılması hedefleniyor. Zonguldak, Karabük ve Bartın'da sanayi yatırımlarının arttırılması planlanırken, geçtiğimiz günlerde Zonguldak’a hava taşımacılığı için bir havaalanı daha yapılması gündeme gelmişti.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir