taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Zürafa Marius'a Kanada'dan talep gelmiş

Danimarka'da hayvanat bahçesinde yer kalmadığı gerekçesiyle kesilen zürafa Marius büyük tepkilere neden olmuştu. Olayla ilgili, Kanada'daki bir hayvanat bahçesinden de açıklama geldi.


Whatsapp ile paylaş

Zürafa Marius'a Kanada'dan talep gelmiş

Zürafa Marius'a Kanada'dan talep gelmiş

Danimarka'nın Kopenhag Hayvanat Bahçesi'nde, yer darlığı yüzünden kesilerek aslanlara yem edilen zürafaya, daha önce Kanada'nın talip olduğu bildirildi.

DEFALARCA SATIN ALMA TALEBİNDE BULUNULDU

Dünya basınına yansıyan görüntüler yüzünden tepkilere neden olan 2 yaşındaki zürafa Marius için Kanada'nın Quebec eyaletindeki Park Safari isimli hayvanat bahçesi yetkililerinin defalarca talepte bulunduğu ortaya çıktı. Park Safari Hayvanat Bahçesi Sözcüsü Francis Lavigne, yaptığı basın açıklamasında, Marius'u almak için gerçekleştirdikleri tüm çabalarının sonuçsuz kaldığını söyledi.

Zürafa Marius'a Kanada'dan talep gelmiş

'MARIUS GEREKSİZ YERE ÖLDÜ'

Zürafayı kurtarmak için adını açıklamayan bir kişinin 500 bin avro (1,5 milyon TL) teklif ederek satın almak istediğini kaydeden Francis Lavigne, "İletişim için her yolu denedik ama cevap veren olmadı. Biz Marius'u alabilirdik" dedi. Zürafanın, çoğu çocuk olan izleyicilerin önünde parçalanmasını doğru bulmadıklarını da kaydeden Lavigne, "Marius gereksiz yere öldü" ifadesini kullandı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir