Hırsızlık şüphelisinin yakınları hastaneyi birbirine kattı

Bolu’da, polis kurşunuyla yaralanarak hastaneye kaldırılan hırsızlık şüphelisinin yakınları ile polis arasında çıkan arbedede 3’ü polis 6 kişi yaralandı, 5 kişi ise gözaltına alındı.

Alpağutbey Mahallesi'nde önceki gün gece saatlerinde iddiaya göre, inşaat halindeki binadan hırsızlık yaptıktan sonra minibüsle kaçan 2 şüphelinin bulunduğu araç 'Dur' ihtarına uymayınca polis ateş açtı. Açılan ateş sonucu minibüsün sürücüsü Müslüm K. yaralandı.

13 ayrı suç dosyası bulunduğu öğrenilen Müslüm K., İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi'nde tedaviye alındı. Diğer şüpheli ise gözaltına alındı.

HASTANEYE ALINMAYINCA ORTALIĞI BİRBİRİNE KATTILAR

Hastanede tedavisi süren Müslüm K.'nın yakınları dün akşam saatlerinde hastaneye ziyaret için geldi. Polis, Müslüm K.'nın yalnızca anne, babası ve eşi gibi birinci derece yakınlarının ziyarete girebileceğini söyledi. Diğer akrabaların hastaneye girişine izin verilmedi.

Müslüm K.'yı görmek isteyen yakınları, polise küfürler ederek taşkınlık çıkardı.

6 KİŞİ YARALANDI

Polis, yaralı yakınlarına biber gazı ve copla müdahale etti. Hastane önünde meydana gelen olaylarda 3'ü polis 6 kişi yaralanırken, 5 kişi gözaltına alındı.