taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
93.003
4,8129
5,6105
189,35
72,8100

ABD'den üst üste S-400 açıklamaları

Pentagon Sözcüsünden sonra Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü de Türkiye'nin Rusya'dan S-400 hava savunma sistemlerini almamasını istedi.

AA | 13.09.2017 - 07:10..
ABD'den üst üste S-400 açıklamaları

S-400

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, günlük basın toplantısında bir soru üzerine Türkiye ile Rusya arasındaki S-400 savunma sistemi görüşmeleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

"NATO SİSTEMLERİYLE UYUMLU OLMALI"

Nauert, "NATO üyesi ülkelerin NATO sistemleriyle uyumlu askeri malzeme kullanmaları önemli.

"KAYGI VERİCİ BİR DURUM"

Rusya sistemi, eğer Türkiye bahsedildiği gibi S-400'leri alırsa bu standartlara uymaz ve bu bizim için kaygı verici bir durum." diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU DA AYNISINI SÖYLEDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da S-400 anlaşmasının olumlu sonuçlar doğurmayacağını söylemişti. CHP Lideri, "Şimdi bir ülkenin silah sistemleri arasında uyum olması lazım. Birbirini tamamlayan sistemler olması lazım. Değişik ülkelerden farklı silahlar alırsanız bu gelecek açısından olumlu sonuçlar doğurmaz" ifadelerini kullanmıştı.

ABD ENDİŞELİ

Pentagon Sözcüsü Johnny Michael ise, "Muhtemel S-400 alımına ilişkin endişelerimizi Türk yetkililere ilettik. Türkiye'yi bölgedeki tüm tehditlere karşı savunmak için en iyi seçenek, NATO sistemleriyle bir arada çalışabilecek füze savunma sistemidir" diye konuşmuştu.

İMZALAR ATILDI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in askeri-teknik iş birliğinden sorumlu danışmanı Vladimir Kojin, TASS haber ajansına verdiği röportajda, Rusya ile Türkiye arasında S-400 füze sistemlerinin sevkiyatına yönelik sözleşmenin imzalandığını ve uygulanmaya hazırlandığını duyurmuştu.

S-400 Hava Savunma Sistemi VİDEO

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)