taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
102.499
4,7021
5,4979
197,03
78,3100

Brüksel sokaklarındaki sığınmacılara barınma imkanı

Başkentte park ve tren garı çevresinde kalan sığınmacılar için kalacak yer ayarlanacak.

AA | 14.09.2017 - 18:48..

Belçika, başkent Brüksel'in merkezinde bulunan park ve civarında yaşayan sığınmacılara kalacak yer ayarlanacağını duyurdu.

Belçika basınında yer alan haberlere göre, Belçika'nın Milliyetçi Yeni Flaman İttifakı (N-VA) partisinden Mülteciler ve Göçten Sorumlu Devlet Bakanı Theo Francken, evsizlere yardım sağlayan Samusocial adlı kuruluşun, Brüksel'deki Maximilien Parkı'nda kalan çocuk ve hamile sığınmacılara kalacak yer sağlayacağını bildirdi.

YARDIM KURULUŞLARI FON SAĞLAYACAK

Yardım kuruluşunun Federal Sığınmacı Kabulü Ajansı ile bir anlaşma sağladığı, sokakta kalan sığınmacıların yerleştirilmesi için görüşmelerin devam ettiği belirtildi.

Henüz kaç kişilik yer ayarlanacağı ve yerleştirmenin ne zaman başlayacağının belli olmadığı, başvuru sayısının düşük olmasının beklendiği aktarıldı.

Brüksel sokaklarındaki sığınmacılara barınma imkanı

Francken'ın ofisinden yapılan açıklamada, "Bu parkta kalan sığınmacıların çoğu İngiltere'ye geçmek istiyor. Bu yüzden çoğunun yerleştirilmeye sıcak bakmayacağını düşünüyoruz." ifadesi yer aldı.

BELÇİKA POLİSİ'NDEN SIĞINMACI OPERASYONLARI

Belçika polisinin park ve tren garı civarında düzenlediği operasyonlarda bu hafta 160 sığınmacının gözaltına alındığı bildirilmişti.

Humain adlı Belçika yardım kuruluşu, daha önce 500 ila 600 sığınmacının kaldığı iddia edilen Maximilian Parkı ve Brüksel Kuzey Tren Garı'nda son günlerde polis operasyonları nedeniyle sığınmacı sayısının azaldığını açıklamıştı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)