taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
91.083
4,8177
5,6364
190,78
71,8500

Hollanda polisi foto muhabirinin fotoğraflarına el koydu

Hollanda'da bir foto muhabiri, çektiği fotoğrafları polise teslim etmeyince gözaltına alındı ve fotoğrafları alıkonuldu.

AA | 13.09.2017 - 12:18..

Avrupa'da basın özgürlüğünü gözler önüne seren bir olay meydana geldi. Hollanda'nın ulusal gazetelerinden NRC Handelsblad foto muhabiri Chris Keulen, çektiği fotoğrafları polise teslim etmediği için gözaltına alındı.

Hollanda basınındaki haberlere göre, Brunssum kentindeki NATO Müttefik Müşterek Kuvvet Komutanlığına yakın bir bölgede NATO keşif uçaklarının sesinden rahatsız olan bir aktivist ile sivil elbiseli ABD askeri arasında kavga çıktı.

FOTOĞRAFLARA EL KONULDU

Kavganın fotoğrafını çeken Keulen, şahit olarak dinlendiği karakolda çektiği fotoğrafları polise teslim etmediği için iki saatliğine gözaltına alındı ve fotoğraflarına el konuldu.

Hollanda polisi foto muhabirinin fotoğraflarına el koydu

Savcılığa şikayette bulunduklarını belirten NRC baş editörü Peter Vandermeersch, polisin ve savcılığın kuralları bilmemesinin endişe verici olduğunu kaydetti.

Hollanda Basın Derneği (NVJ) Genel Sekreteri Thomas Bruning, bu durumun bilindik bir problem olduğunu ve ülkede bu tür vakaların yılda en az bir kez yaşandığını söyledi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)