taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
91.083
4,8177
5,6364
190,78
71,8500

İsrail Filistinlilere ait binayı yıktı

İsrail güçleri, işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Filistinlilere ait iki katlı bir binayı "ruhsatsız olduğu" gerekçesiyle yıktı.

AA | 13.09.2017 - 12:23..

İsrail'e bağlı Kudüs Belediye ekipleri, Filistinli Muttasim ve Muntasir Ebu Farha kardeşlere ait binanın yıkımı için çok sayıda polis eşliğinde mahalleye geldi.

Görgü tanıklarından edinilen bilgiye göre belediyeye ait dozerler tarafından yıkım gerçekleştirilirken, evin etrafını saran İsrail polisleri de bölgeye kimseyi yaklaştırmadı.

İsrail Filistinlilere ait binayı yıktıFotoğraf: Temsili

İSRAİL'İN İŞGAL POLİTİKASI

İsrail makamları, Doğu Kudüs'te Filistinlilere ait binlerce evi "ruhsatsız" olduğu iddiasıyla yıkma tehdidinde bulunuyor. İsrail'e bağlı belediyenin kendilerine ruhsat vermekten kaçındığını ve söz konusu uygulamanın hiçbir hukuki dayanağının bulunmadığını ifade eden Filistinliler ise bunun "İsrail'in yıldırma ve kenti Yahudileştirme politikalarının parçası" olduğunu belirtiyor.

İsrail Filistinlilere ait binayı yıktı

Yerel ve uluslararası insan hakları örgütleri de İsrail'in işgal altındaki Doğu Kudüs'te yaşayan Filistinlilere ev yapma izni vermeyerek şehirdeki sayılarını azaltmaya çalıştığını ifade ediyor.

ÇOK SAYIDA KİŞİ EVSİZ BIRAKILIYOR

BM İnsani İşler Koordinasyon Ofisi'nin (OCHA) yayımladığı rapora göre, İsrail makamları 2017'nin ilk altı ayında Filistinlilere ait 74 evi "ruhsatsız" olduğu gerekçesiyle yıkarak, 158 kişinin göçmen durumuna düşmesine neden oldu.

Filistin Kurtuluş Örgütü'ne (FKÖ) bağlı Abdullah El Havrani Araştırma ve Belgelendirme Merkezi'ne göre, İsrail makamları, geçen yıl Filistinlilere ait 488 ev ile çeşitli amaçlarla kullanılan 535 tesisi yıktı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)