Balıkesir'de sahte polisler suç üstü yakalandı

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde yalnız yaşayan kadını dolandırmaya kalkan sahte polisler, gerçek polisler tarafından yakalandı.

Balıkesir'de 75 yaşındaki Hatice B. isimli emekli kadını ev telefonundan arayarak kendisini ’Başkomiser Nevzat’ olarak tanıtan kişi, kendisine ait tüm bilgilerin FETÖ terör örgütünün elinde olduğunu ve bankadaki yüklü miktarda döviz cinsi parasına örgüt tarafından el konulmaya çalışıldığını, FETÖ örgütüne yapılacak operasyon ile bu bilgilere ve paraları kurtaracaklarını, cumhuriyet savcısının yapacağı operasyonla örgütün çökertileceğini söyledi.

İNANMADI, POLİSE İHBAR ETTİ

Dolandırıcıya inanmayan ve bilinçli hareket eden kadın, arayan kişilere telefonu kapattırmayarak komşusundan yardım isteyip, durumu Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğüne bildirilmesini sağladı.

SUÇ ÜSTÜ YAKALANDILAR

Bunun üzerine harekete geçen polis ekipleri, paranın teslimatında 3 kişiyi kıskıvrak yakaladı. Adliyeye sevk edilen İ.H.P. (44), O.G. (20) ve B.E. (37) isimli kişiler tutuklanarak cezaevine gönderildi.

HATİCE TEYZE DERS VERDİ

Emekli Hatice B. isimli kadın, "Polis hiçbir şekilde vatandaşından operasyon yapmak için para istemez. Telefonla kendilerini polis, asker ve savcı olarak tanıtan hiçbir kimseye itibar edilip talepleri karşılamamalı ve derhal kolluk kuvvetlerine haber vermeli. Ben böyle yaptım. Paramı kurtardım" diye konuştu.

2 DOLANDIRICI DAHA YAKALANDI

Öte yandan Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, ilçede ikamet eden H.D.’nin de benzer nitelikte 100 bin lirasının dolandırılması olayının failleri olan M.P. (20) ve M.P. (30) isimli 2 şüpheliyi tespit ederek İstanbul’da yakalanmasını sağladı. Bu olayda da yakalanan 2 kişi de tutuklandı.

ABONE OL