taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
94.082
4,7910
5,6122
189,89
72,9900

Kuzey Marmara Otoyolu'na 2.8 milyar dolarlık finansman

Proje için bankanın katılacağı finansman büyüklüğü 2.8 milyar dolar olarak belirlendi.

Ajanslar | 17.08.2017 - 08:06..
Kuzey Marmara Otoyolu'na 2.8 milyar dolarlık finansman

Kuzey Marmara otoyolu projesi için toplam altı bankanın katılacağı finansman büyüklüğünün yaklaşık 2.8 milyar dolar olması ve finansman kapanışının bu yıl sonunda olması bekleniyor.

Kuzey Marmara Otoyolu'na 2.8 milyar dolarlık finansman

"2,8 MİLYAR DOLARA ÇIKILDI"

Finansmana üç büyük kamu bankası olan Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Akbank, Garanti Bankası ve QNB Finansbank katılacak. Konuya yakın kaynak yaptığı açıklamada, "İlk etapta bankaların sağlayacağı finansman 2 milyar dolardı. Sonra 2.8 milyar dolara kadar çıkıldı. Bu finansmanda ayrıca yeni oyuncu olarak QNB Finansbank da var." şeklinde konuştu.

Kuzey Marmara Otoyolu'na 2.8 milyar dolarlık finansman

TOPLAM YATIRIM BEDELİ 7 MİLYARI AŞACAK

Bir başka kaynak da Kuzey Marmara projesine 650 milyon dolar civarında köprü finansmanının da bankalarca sağlandığını belirterek, "Kuzey Marmara'da da bu sene kapanış bekliyoruz." dedi.

Kuzey Marmara otoyolu projesinin Avrupa kısmında Kınalı-Odayeri, Asya kısmında Kurtköy-Akyazı kesimi iki ayrı paket halinde Yap-İşlet-Devret (YİD) yöntemiyle geçen sene ihaleye çıkarılmıştı. Toplam yatırım bedeli 7 milyar lirayı aşacak projenin Asya kısmını Limak İnşaat-Cengiz İnşaat ortak girişim grubu; Avrupa kısmını ise Kolin İnşaat-Kalyon İnşaat ortak girişim grubu kazanmıştı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)