taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
90.349
4,8375
5,6828
193,58
71,9100

CHP'nin yerel seçim adayları belli oluyor

CHP, Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla 2019 yılında yapılacak yerel seçimlerle ilgili çalışmalara başladı.

13.08.2017 - 10:19..
CHP'nin yerel seçim adayları belli oluyor

CHP'nin yerel seçim adayları belli oluyor

Kılıçdaroğlu, İstanbul, İzmir ve Ankara gibi üç büyük şehirde aday olmak isteyen CHP'lilerin çalışmalarına şimdiden başlamasını istedi. İstanbul ve Ankara'da öne çıkan isimlerin adaylığına kesin gözüyle bakılıyor, İzmir'de ise iki aday arasında henüz bir seçim yapılmış değil. Ayrıca yine İzmir'de, şu anki belediye başkanı Aziz Kocaoğlu'nun aday olup olmayacağını açıklamaması da belirsizliğin bir başka nedeni.

İSTANBUL'DA AKİF HAMZAÇEBİ ADAY

İstanbul’da CHP’li Meclis Başkanvekili Akif Hamzaçebi ismi ön plana çıkıyor. Hürriyet'ten Rifat Başaran Hamzaçebi’nin Kılıçdaroğlu’na İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığıyla ilgili niyetini açıkladığını duyurdu.

GÜRSEL TEKİN DE İSTANBUL İÇİN NABIZ YOKLUYOR

Hamzaçebi’nin Kılıçdaroğlu ile görüştükten sonra İstanbul’da büro kiralayarak çalışmaya başladığı belirtiliyor. Hamzaçebi’nin, Karadenizli olması nedeniyle rakiplerine göre daha şanslı olduğu ifade ediliyor. Eski CHP Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ile Grup Başkanvekili Engin Altay’ın da İstanbul için çalışma yaptığı öne sürülüyor.

Yine eski Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk’ün ismi de İstanbul için geçiyor. Mustafa Sarıgül’ün de yeniden Şişli Belediye Başkanlığı’nı istediği konuşuluyor.

İZMİR’DE YARIŞ BÜYÜK

İzmir için de büyük bir yarış yaşanıyor. Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu henüz bir niyet belirtmezken kendisinin aday olmaması durumunda eski İl Başkanı Alaattin Yüksel’i destekleyeceği konuşuluyor. Yine CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’ın da yarışa katılacak isimler arasında olduğu konuşuluyor.

ANKARA’DA, ANKARAGÜCÜLÜ BAŞKAN ADAY OLACAK

Ankara’da şu ana kadar büyükşehir için anılan tek isim eski Ankaragücü Başkanı Cengiz Topel Yıldırım. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın da adı kulislere yansıyor.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)