Yaşam

50 yaşındaki çoban, keçilerinden aldığı ilhamla şiir yazıyor

Hatay'da yarım asırdır çobanlık yapan Vehbi Gülen, hayvanlarını otlatırken yanında gezdirdiği kalemi ve defteriyle yazdığı şiirlerle biliniyor. İlk kitabı olan ‘Aşık Vehbi Gülen'den Esintiler' adlı şiir kitabını yayınlayan şair Gülen, önce liseyi bitirip sonra da üniversiteyi bitirerek gençlere örnek olmak istiyor.

Teknolojinin gelişmesiyle ahşap yürüteçlere ilgi kalmadı

Osmaniye'de 40 yıldır ahşap işleri ile uğraştığını söyleyen Ali İğneci, eskiden yaptıkları bebek yürüteçlerinin gelişen teknolojiye yenik düştüğünü söyledi.

İstanbul yanıyor: Nem oranı yüzde 85'e çıktı

İstanbul'da gece boyunca etkili olan sıcak hava ve yüksek nem ilçelere göre değişirken, bazı ilçelerde ise nem oranı yüzde 100'ü bularak rekor kırdı.

Sıcak hava dalgası sürüyor: İşte bugünün raporu

Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'ya kayarken yapılan son tahminlere göre; İstanbul'da sıcaklıklar rekor seviyede seyredecek.

Osmaniye'de şehit kızı babasına verdiği sözü tuttu

Şehit kızı Ülkem Asilay Bozkurt, babasına verdiği sözü yerine getirerek YKS eşit ağırlıkta Türkiye 2 bin 386'ncısı oldu.

YKS'de 37. olduğunu öğrenen genç kızın ailesiyle sevinci

Lise öğrencilerinin hangi üniversitelere gideceğini belirleyen YKS'de 37. olan bir genç kızın sosyal medya paylaşımı izleyenleri gülümsetti. Genç kızın ailesiyle sevinci sosyal medyada ilgil çekti.

Bodrum'da turizmciler "pahalı" sözlerine isyan etti: Sahillerimiz doldu

Yoğun olduklarını söyleyen turizmciler, Bodrum'da her bütçeye göre tatilin olduğunu belirtti. Pahalılıktan şikayet edenlere ise "İlçede 13 koy var, pahalı olan orta ölçekli ve düşük ölçekli tatil yapılacak bölgeler var" sözleriyle itiraz geldi.

Bursa İznik Gölü, görenleri büyülüyor

Kentte hava sıcaklarının artması sebebiyle meydana gelen plankton patlaması sonrası, İznik Gölü turkuaz renge büründü.

Hatay'da 40 derecenin altında biber hasadı

Hava sıcaklığının 40 derecenin üzerine çıktığı kentte hasadına başlanan ve acısıyla ünlenen Samandağ biberi tarladan 20 ile 25 TL arasında alıcı buluyor.

Hatay'da trafik korkusunu bu sözle yendi: Acemiyim lütfen anlayışlı olur musunuz

Antakya ilçesinde 14 yıldır ehliyeti olmasına rağmen korkusunu yenemeyerek trafiğe çıkamayan Pelin Tuzluoğlu, arabasının arka camına astığı "Acemiyim. Lütfen anlayışlı olur musunuz" yazısının yer aldığı not sayesinde 10 gündür trafikte araç kullanıyor.

Sıcaklıklar artmaya devam edecek: İstanbul kavrulacak

Yapılan son değerlendirmelere göre; hafta boyunca sıcaklıkların 33-36 dereceler aralığında seyretmesi bekleniyor. Uzmanlar, zorunlu haller dışında dışarı çıkılmaması için de uyarıyor.

Bereketin simgesi aşure nasıl yapılır?

Paylaşma ve bereketin simgesi Aşure Günü 2024 bugün başlıyor. Muharrem ayının 10.gününe özel aşure tarifi.

Elazığ'da et yiyen dev çekirge ile sohbet gülümsetti

Palu ilçesinde dev çekirge ile karşılaşan şahsın, sohbeti izleyenleri güldürdü.

Kruvaziyerle 6 ayda 574 bin 509 ziyaretçi geldi

Türkiye'ye 6 ayda 574 bin 509 turist gelirken; en çok ziyaret edilen liman 196 gemi, 278 bin 797 yolcu ile Kuşadası, ardından 65 kruvaziyer, 116 bin 204 turistle İstanbul oldu.

Ensonhaber sordu: 3 gün Yunan adası mı 10 gün Bodrum mu?

Ekibimizin sorduğu "3 gün Yunan adasında tatil mi? 10 gün Bodrum'da tatil mi?" sorusuna farklı cevaplar gelirken Türkiye tatili konusunda ortak fikir pahalılığı yönünde oldu.

Malatya'da torununun torununu gören 99 yaşındaki Zeynep Nene

Arguvan ilçesinde yaşayan ve torununun torununu gören 99 yaşındaki Zeynep Çınar, 100'üncü yaşı için gün sayıyor.

Bursa'da damadı forklifte astılar, bahçe hortumuyla yıkadılar

İznik ilçesinde damada yapılanlar 'Bu kadar da olmaz' dedirtti. Damadı önce forklifte astılar ardından bahçe hortumu ile yıkayıp su dolu bidona soktular. Sonra ise el arabasıyla sokak sokak gezdirdiler.
Başa dön