Teknoloji

Her gördüğünüze inanmayın: Deepfake videolar nasıl tespit edilir

Dünya Ekonomik Forumu'na (WEF) göre, çevrimiçi deepfake videoların sayısı her yıl yüzde 900 oranında artış gösteriyor. Peki bu videoların geçek olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Boeing'in Starliner mürettebatı yaz boyunca uzay istasyonunda mahsur kalabilir

Boeing'in iki NASA astronotunu taşıyan Starliner mekiğinin Dünya'ya ne zaman döneceği hala gizemini koruyor. Astronotların yaz boyunca istasyonda kalabileceği söyleniyor.

WhatsApp'a yeni özellik: Artık emojiler hareket edecek

WhatsApp, animasyonlu emojileri test etmeye başladı. Bu özellik, kullanıcıların sohbet deneyimini daha eğlenceli hale getirecek.

Venüs atmosferindeki bulutlarda yaşam belirtisi olabilecek elementler keşfedildi

Bilim insanları, Güneş sisteminin ikinci, gezegenlerin en sıcağı olan Venüs'ün atmosferinin derinliklerindeki bulutlarda, yaşam belirtisi olabilecek fosfin ve amonyak gibi elementler tespit etti.

Deepfake sorunu: Kullanıcıların yüzde 39'u gerçek sanıyor

İnternet kullanıcılarının yüzde 39'u yapay zeka ile oluşturulmuş görsel içeriklerin gerçek olup olmadığını ayırt edemiyor.

iPhone SE 4 nasıl olacak: Bilgiler netleşmeye başladı

Apple'ın merakla beklenen iPhone SE 4 modeli ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. İşte telefon hakkında tüm bilinenler.

Oyuncular buraya: PS5 Pro'nun muhtemel çıkış tarihi sızdırıldı

Uzun süredir söylentilere konu olan Playstation 5 Pro için yeni bir çıkış tarihi paylaşıldı. Yeni tarih, konsolun beklenenden daha geç piyasaya sürüleceğini gösteriyor.

Türksat 6A test yörüngesine başarıyla yerleşti

Türkiye'nin ilk yerli ve milli haberleşme uydusu Türksat 6A'nın test yörüngesi olan 50 derece doğu yörüngesine başarıyla ulaştığını bildirildi.

Yazılım sorunundan 8,5 milyon Windows cihazı etkilendi

Microsoft, şirkete siber güvenlik hizmeti veren CrowdStrike'tan kaynaklanan küresel yazılım sorununun 8,5 milyon Windows cihazını etkilediğinin tahmin edildiğini açıkladı.

Facebook, Instagram ve WhatsApp'ın yapay zeka özellikleri AB ülkelerine gelmeyecek

Meta, Avrupa'da düzenleyici belirsizlikler nedeniyle yapay zeka modellerinin çıkışını erteledi.

NASA ve SpaceX açıkladı: Uluslararası Uzay İstasyonu nasıl imha edilecek

NASA ve SpaceX, Uluslararası Uzay İstasyonu'nun (ISS) 2030'da görevinin sonra ermesinin ardından nasıl yörüngeden çıkarılacağına dair detayları açıkladı.

Apple'dan yeni hamle: Google'ın yapay zekası iPhone'lara geliyor

Apple, ChatGPT anlaşmasının ardından şimdi de Google Gemini yapay zekasını cihazlarına entegre etmeye hazırlanıyor.

Dünyada tüm sistemler çöktü: CrowdStrike sorunu nasıl düzeltilir

CrowdStrike yazılımında yaşanan problem küresel çapta krize neden oldu. Havayolu şirketleri, bankalar, marketler ve hastaneler kilitlendi. Peki CrowdStrike sorunu nasıl çözülür?

BTK, sorun yaşayan Microsoft sistemleri ile ilgili açıklama yaptı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Windows işletim sistemi kullanan cihazlarda yaşanan global kesinti ile ilgili bir açıklama yayınladı.

Microsoft'ta büyük arıza: Dünyadaki tüm sektörlerde kesinti yaşanıyor

ABD merkezli teknoloji şirketi Microsoft’un sisteminde yaşanan arıza pek çok sektörü etkiledi. Havalimanları, bankalar, ve hastaneler gibi çok sayıda şirketin internet hizmetlerinde sorunlar yaşanıyor.

İtalya'dan Google'a soruşturma: Kullanıcıları yanıltıyor

İtalya'nın antitröst kurumu, Google ve Alphabet hakkında kullanıcı verilerini içeren adil olmayan ticari uygulamalar iddiasıyla soruşturma başlattı.

Kuzey Kutbu'nda geleceği aydınlatacak araştırmalar

4. Ulusal Arktik Bilimsel Araştırma Seferi'ni yürüten 11 kişilik ekip, Arktik Okyanusu'nda gerçekleştirdikleri 16 farklı proje ile dünyanın geleceğine dair önemli sorulara yanıt arıyor.
Başa dön