Sağlık

Hava kirliliği tüp bebek tedavisinin başarı ihtimalini azaltıyor

Avustralyalı araştırmacılar tarafından yürütülen çalışmada, hava kirliliğine maruz kalmanın tüp bebek yöntemiyle canlı doğum yapma oranını yüzde 40 düşürdüğü gözlemlendi.

Çöpe atan dizlerine vuracak! Çekirdeklerindeki hazineye bakın...

Muhteşem rengi ve tadıyla tezgahları süsleyen kayısı, asıl mucizesini çekirdeğinde saklıyor.

Ter kokusu kabusunuz olmasın: 24 saat etkili çözümler

Bazı doğal çözümler düzenli olarak uygulandığında ter kokusunu azaltmaya yardımcı olabilir. Ancak cildinizde tahriş veya alerjik reaksiyon oluşursa kullanmayı bırakmanız gerekiyor.

Yapay zeka insan yüzüne bakarak hastalığı teşhis edebilecek

Yapay zekaya dayalı ThermoFace yöntemi sayesinde, insanların yüz sıcaklıklarının ölçülmesiyle sağlık durumunu ve yaşlanma hızını tespit etmek mümkün olacak.

Su içmenin faydaları

Hava sıcaklıkları arttı. Yaz alarında su içmek daha fazla önem kazandı. Uzmanlar su içmemenin zararlarını ve su içmenin ne gibi faydaları olacağını listeledi.

Hakkari'ye 20 uzman hekim atandı

Hakkari iline 117.Devlet yükümlüğü kurası kapsamında 1 Tıbbi Onkoloji Uzmanı ve 1 Yoğun Bakım Yan Dal Uzmanı başta olmak üzere toplam 20 uzman doktor atandı.

Heimlich manevrası Türkiye'de viral oldu: Nasıl yapılır?

Heimlich manevrası yetişkinler ve 1 yaşından büyük çocuklar için uygundur. Bebekler için Heimlich manevrası yerine, sırtına vurma ve göğüs sıkıştırma yöntemleri kullanılır.

Karabük’te bacak eşitleme ameliyatı gerçekleştirildi

Geçmişte yaşadığı kalça çıkıklığı probleminden sonra sağ bacağı kısalan Cemal Karakullu, geçirdiği bacak eşitleme ameliyatı sonrası tekrar yürümeye başladı

Bu karışım Osmanlı'yı iyileştirdi! Maden suyuna 2 kaşık ekleyin...

Osmanlı döneminden itibaren şifa niyetine içilen maden suyu-sirke karışımı, vücudu baştan aşağıya onarıyor.

Araştırma yayınlandı: Zenginler, yoksullara göre daha yüksek genetik kanser riski taşıyor

Finlandiya'da yapılan son araştırmaya göre, varlıklı insanlar, düşük gelirli insanlara göre genetik olarak daha yüksek kanser riski taşıyor.

Sağlık Bakanlığı'ndan 'cilt kanseri' uyarısı

Çevresel faktörlerdeki değişiklikler, son yıllarda cilt kanserlerinde artışa yol açtı. Sağlık Bakanılığı da vatandaşlara güneşe karşı alınacak önlemleri sıraladı.
Başa dön