Sağlık

Bayramda aşırı et tüketimine dikkat: Sindirim problemlerine yol açabilir

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala uzmanlar, aşırı et tüketiminin sindirim problemlerine neden olabileceğini belirterek alınacak önlemleri sıraladı.

Bakan Koca'dan Onaylı Randevu Sistemi paylaşımı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde Onaylı Randevu Sistemi'nin değerlendirildiği toplantıya katıldı.

Kurban eti tüketirken nelere dikkat etmeli: İşte madde madde detaylar

Kurban Bayramı yaklaşırken, et tüketim miktarına ve saklama koşullarına dikkat etmek gerekiyor. Etin saklama koşullarına dikkat etmek, yine etin ömrünü uzatmanıza da yardımcı olur.

Yüzünüze limon suyu sürün, o derdi tarihe gömün…

Cildinin ipek gibi olmasını isteyen bunu denesin! Limonun suyunu sıkıp düzenli olarak yüzünüze uygulayın, sonuçlarına inanamayacaksınız.

Kurban sonrası etleri nasıl saklamalıyız?

Kurban Bayramı yaklaşırken kurban eti saklamanın detayları bir kez daha gündeme geldi. Kurban etinin bozulmaması için doğru saklama koşulları oldukça önemli.

İskoçya'da kanserin tespiti için yapay zeka temelli bilgisayar programı geliştirildi

Araştırmacılar, kanseri yüksek oranda doğru tespit etmek için yapay zekadan yararlandıkları bilgisayar programı geliştirdiklerini açıkladı.

MHRS randevu sistemi tetkiklerde de olacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "MHRS onaylı randevu sistemi tetkiklerde de olacak" dedi.

Havalar ısındı vakalar arttı: Türkiye'de 300 kişi KKKA tedavisi görüyor

Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. İlhan Çetin, nisan ayı itibarıyla Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığından Sivas’ta 3 kişinin hayatını kaybettiğini, Türkiye genelinde ise yaklaşık 300 kişinin tedavi altında olduğunu söyledi.

Suda doğumla ilgili çarpıcı araştırma

Bilim insanları, suda doğumla ilgili riskleri bertaraf eden çalışmaya imza attı. Su banyosunda doğumun 'güvenli alternatif' olduğu belirtildi.

Kavurucu sıcaklar devam ediyor: Güneş lekesinden nasıl korunulur?

Güneş lekelerini azaltmak ve yenilerinin oluşmasını önlemek için güneşten korunma alışkanlıklarını geliştirmek önemlidir.

Patlıcanların sapını atmak yerine kaynatıp için, o soruna temelli veda edin…

Sağlık açısından birçok faydası bulunan patlıcanın meğer sapı da en kendi kadar faydalıymış. Sapları atmak yerine kaynatıp içende o sorundan eser kalmıyormuş. İşte, saplardan gelen o mucize…
Başa dön