taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
103.200
4,6937
5,5006
195,99
75,0200

Orgeneral Ümit Dündar, Meclis'te 15 Temmuz'u anlattı

Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ümit Dündar, darbe riskinin kalmadığını söyledi.

AA | 19.10.2016 - 10:31..
Orgeneral Ümit Dündar, Meclis'te 15 Temmuz'u anlattı

f

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimini araştırmak amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, dün çalışmalarına başladı.

Komisyon ilk olarak, darbe girişimi sırasında Birinci Ordu Komutanı olan Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ümit Dündar'ı dinledi. Dündar, toplantıya sivil kıyafetle katıldı.

Orgeneral Ümit Dündar, Meclis'te 15 Temmuz'u anlattı

Darbe girişimi gecesi yaşadıklarını anlatan Dündar, sonrasında bu hain saldırıya katılan kişileri tanımladı ve darbe ihtimalinin devam edip etmediğiyle ilgili konuştu:

"TSK'DA DARBENİN D'Sİ KALMADI"

"Darbeye katılanların tamamı bu yöndeki eğitimi TSK'ya katılmadan almış kişiler. Ortaokul çağında yetişmiş, askeri liseye sokulmuş, devamlı cumartesi, pazarları 'abiler' tarafından takip edilmiş kişiler. Tayin olduklarında da mutlaka orada yeni bir 'abi' tarafından eğitime, doktrine devam ettiği sistem kurulmuş. Bu noktada 'TSK'nın eğitimi darbeyi teşvik ediyor' demek sağlıklı düşünce olmaz.

Darbe riskinin kalmadığını değerlendiriyorum. FETÖ'ye yönelik çalışmalar savcılık ve TSK'da titizlikle devam ediyor. Olumlu sonuç vereceğine inanıyorum. TSK'da darbenin 'D'si kalmamıştır"

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)

Notice: Undefined variable: zanasayfa in /data/webroot/o/DEFAULT/html/esh/depo/kolon_footer.php on line 94