Petrol
91.98
0.20%
Euro
18.3295
-1.17%
Dolar
18.5821
0.06%
Altın
1.018
-1.18%
Borsa
3444
0.00%
Bitcoin
372.652
-1.04%
18ºC
İstanbul
Bulutlu 18 C

  Gülistan Doku'yu arama çalışmaları sürüyor

  Kayıp üniversite öğrencisi Gülistan'ı arama çalışmalarına Sualtı Arama Kurtarma ekipleri katıldı.
  • AA
  • 20.10.2020 - 13:32
  Gülistan Doku'yu arama çalışmaları sürüyor

  Tunceli'de, 5 Ocak'ta kaybolan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku'nun bulunması için Uzun Çayır Baraj Gölü'nde başlatılan arama çalışmaları sürdürülüyor.

  Tunceli Valiliği koordinasyonunda Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığınca sürdürülen arama çalışmalarına; dalgıçlar, Emniyet Genel Müdürlüğü su altı arama kurtarma birimi ekipleri ile Jandarma Özel Asayiş Komutanlığından (JÖAK) ekipler katılıyor.

  Gülistan Doku'yu arama çalışmaları sürüyor FOTO GALERi

  SAK TİMLERİ ARAMALARA KATILDI

  Başka illerden gelen teknik ekipler ile Sualtı Arama Kurtarma (SAK) timlerinin de katıldığı çalışmalara, Tunceli'deki AFAD, emniyet ve jandarma personeli destek veriyor.

  Özellikle Uzunçayır Baraj Gölü ve baraj kapaklarının bulunduğu alanda yoğunlaştırılan çalışmalarda; 8 bot, 3 su altı arama robotu ve 1 taramalı sonar cihazı kullanılıyor.

  Gülistan Doku yu arama çalışmaları sürüyor #1

  SU ALTI ARAMA ROBOTU KULLANILDI

  Baraj gölü yakınındaki Sarı Saltuk Viyadüğü'nde sürdürülen çalışmalar çerçevesinde ekipler, botlarla baraj gölünde, kıyılarında ve baraja su sağlayan dere yataklarında su altı arama robotuyla arama gerçekleştirdi.

  Arama çalışmalarından henüz sonuç alınamadı.

  Kayıp üniversite öğrencisi Gülistan Doku'yu arama çalışmaları ViDEO

  OLAY NASIL YAŞANDI

  Tunceli'de üniversitede okuyan kızları Gülistan Doku'dan 5 Ocak'ta haber alamayan ailesi, memleketleri Diyarbakır'dan gelerek 6 Ocak'ta emniyete kayıp başvurusunda bulunmuştu.

  Genç kızın arkadaşlarıyla görüşen ve cep telefonu sinyallerini izleyen ekipler çalışma başlatmıştı. Baraj gölünde arama yapan ekiplerce 187 gün su altı ve üstünde sürdürülen çalışmalardan sonuç alınamamıştı.

  Gülistan Doku yu arama çalışmaları sürüyor #2

  Ailenin, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüşmesinin ardından Uzunçayır Baraj Gölü'nün kısmen boşaltılması kararı verilerek, su altı arama çalışmalarına 6 Ağustos'ta 17 ekiple yeniden başlanmış ve 13 gün süren yoğun çalışmalardan sonuç alınamaması üzerine aramalara 18 Ağustos'ta son verilmişti.

  Gülistan Doku'yu arama çalışmaları, yeniden başlatıldığı 15 Ekim'den bu yana sürdürülüyor.


  Görüş Bildir