EREN-Abluka 2 operasyonunda 4 terörist öldürüldü

Terörle mücadele kapsamında çalışmalar, yurt içinde ve sınır ötesinde kararlılıkla devam ediyor…

Hakkari'de Eren Abluka-2 operasyonu kapsamında, 4 terörist daha etkisiz hale getirildi.

Operasyonda çok sayıda silah ve yaşam malzemesi ele geçirildi. İçişleri Bakanlığı, konuya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

DHA’nın haberine göre; Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, Hakkari merkez Kırıkdağ köyü kırsalında, 28 Haziran 2022 tarihinde, İl Jandarma Komutanlığına bağlı JÖH ve Jandarma Komando birliklerince başlatılan, J-İHA ve J-SİHA destekli Eren Abluka-2 operasyonu kapsamında, 4 bölücü örgüt mensubunun daha silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Bölgede operasyonların sürdüğü kaydedildi.

Ele geçirilenler

Operasyonda 1 M16 silah, 2 kalaşnikof silah, 9 kalaşnikof şarjörü, 5 adet M16 şarjörü, 4 el bombası, 1 adet termal şemsiye, 1 adet uyku tulumu, 1 sırt çantası, termal kıyafet ve muhtelif yaşam malzemesi gele geçirildiği belirtildi.

EREN-Abluka 2 operasyonunda 4 terörist öldürüldü VİDEO

Bakan Soylu’nun paylaşımı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, "Kaçamayacaksınız. Eren Abluka-2'de; Hakkari Kırıkdağ Köyü kırsalında 28 Haziran'da JÖH ve Jandarma Komando birliklerince J-İHA ve J-SİHA destekli operasyonda 4 terörist daha silahlarıyla birlikte etkisiz. Kahraman evlatlarımıza tebrikler" ifadelerini kullandı.

EREN-Abluka 2 operasyonunda 4 terörist öldürüldü

EREN-Abluka 2 operasyonunda 4 terörist öldürüldü

EREN-Abluka 2 operasyonunda 4 terörist öldürüldü