Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
701.890
0.67%
16ºC
İstanbul
Bulutlu 16 C

  Acılı anne: Kızımdan ne istediniz

  İzmit'te kızını öldürerek ellerini kesen katillerle mahkemede yüz yüze gelen annenin söyledikleri, herkesi duygulandırdı.
  • Ajanslar
  • 14.07.2016 - 14:39
  Acılı anne: Kızımdan ne istediniz

  Geçen ocak ayında meydana gelen olayda, İzmit Kandıra yolunun Çayırköy mevkiinde naylona sarılan bir kadın cesedi bulundu. Elleri bileklerinden kesilen, dövüldüğü ve iple boğularak öldürüldüğü tespit edilen kadının Nuran Dutlu olduğu belirlenirken, jandarmanın kurduğu 15 kişilik özel ekip cinayeti aydınlattı.

  Jandarmanın operasyonu ile yakalanan Muhammet Yıldız ile kız arkadaşı Sertaç Özer tutuklandı.

  Acılı anne: Kızımdan ne istediniz #1

  İPLE BOĞUP ELLERİNİ KESTİLER

  Muhammet Yıldız, ifadesinde Nuran Dutlu'yu, kendisine borcu olan 5 bin lirayı ödememesi nedeniyle çıkan tartışmada Bursa'da iple boğduğunu, ellerini keserek ufak parçalara böldüklerini, daha sonra klozete attıklarını, ardından da cesedi Kandıra yolunda attıklarını söyledi.

  Kocaeli 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasında tutuklu sanıklar Muhammet Yıldız ile kız arkadaşı Sertaç Özer, tutuksuz yargılanan Serkan Altıok, Vedat Ay ile öldürülen Nuran Dutlu'nun annesi Hediye Durmuş katıldı. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Kocaeli İl Temsilcisi Kübra Özkan'ın duruşmaya katılma talebi ise mahkeme heyetince reddedildi.

  Acılı anne: Kızımdan ne istediniz #2

  "KIZIMIN ELLERİNİ NE YAPTINIZ"

  Duruşmada, öldürülen Nuran Dutlu'nun annesi Hediye Durmuş "Sanıklara bir tek sorum var. Benim kızımdan ne istediniz? Ben bunun cevabını istiyorum. Kızımın ellerini ne yaptınız? Ben kızımı elsiz defnettim. Bunun cevabını istiyorum" dedi.

  TAHLİYESİNİ İSTEDİ

  Daha sonra mahkeme heyeti tutuklu sanık Sertaç Özer'e söz verdi. Özer savunmasında "Daha önceki yazılı savunmamı tekrar ediyorum. Tahliyemi istiyorum" dedi. Diğer tutuklu sanık Muhammet Yıldız ise önceki savunmasını tekrar ettiğini söyledi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir