Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
361.458
0.31%
20ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 20 C

  Adana'da çöp evde yaşayan kadın hastaneye kaldırıldı

  Adana'nın Ceyhan ilçesinde 6 yıldan beri çöp evde kedi ve köpeklerle birlikte yaşayan Ebru Sönmez, polis ekipleri tarafından ambulansla hastaneye götürüldü.
  • DHA
  • 23.11.2020 - 15:54
  Adana'da çöp evde yaşayan kadın hastaneye kaldırıldı

  Adana'nın Ceyhan ilçesine bağlı İnönü Mahallesi, 750 sokak üzerindeki eski bir evde yaşayan 31 yaşındaki Ebru Sönmez'in, 6 yıl önce kardeşi Suat Sönmez'i trafik kazasında kaybetmesinin ardından psikolojisinin bozulduğu iddia edildi.

  Sönmez’in teyzesi Şefika Şahinkuşu, Ebru’nun kendisini eve kapatıp kimseye kapıları açmadığını, kedi ve köpeklerle birlikte yaşadığını, uzun süre temizlik yapılmaması nedeniyle evin adeta çöp eve dönüştüğünü belirtti.

  "HAYATTA KALMASI MUCİZE"

  Şefika Şahinkuşu, yeğeni Ebru Sönmez’in 4 yıldır dışarıya çıkmadığını, kimseyle konuşmadığını ve insanlarla diyaloğu olmadığını söyleyerek, “Ebru’ya parayı getirip pencereden kendisine atarken, beni ölümle tehdit ediyordu. Kapıyı kilitleyip açmıyordu. Kendisine bıraktığım parayı komşuların çocuklarına verip bakkala gönderiyordu ve ekmekle süt aldırıyordu. Bakkaldan aldığı ekmek ve sütü kedi köpeklerle birlikte yiyordu, uzun uğraşlar sonucunda savcılık talimatıyla polis eşliğinde içeri girerek Ebru’yu hastaneye kaldırdık. Eve girdiğimde gözlerime inanamadım, çöp evde hayatta kalması mucize.” dedi.

  Adana da çöp evde yaşayan kadın hastaneye kaldırıldı #1

  Şahinkuşu, kapı açıldığında çöp evin içinde kedi ve köpeklerin dışkıları ile karşılaştıklarını, çöp halindeki evin temizliği ve tadilatı için devletten yardım beklediklerini ifade etti.

  İnönü Mahallesi Muhtarı Kadir Çalışkan ise devletin de desteği ile bu Ebru'ya sahip çıkacaklarını kaydetti.

  TERK EDEN BABASINA YAZDIĞI MEKTUPLAR ÇIKTI

  Ebru Sönmez hastaneye kaldırıldıktan sonra evi kendi imkanları ile temizlemeye çalışan Şefika Şahinkuşu, Ebru’nun yıllar önce evi terk eden babası Feyzi Sönmez’e yazdığı 6 sayfalık mektubu buldu.

  Evle beraber tüm eşyaların ve resimlerin yıprandığı gözlenirken, günlüğün arasında bulunan ve yıpranmayan mektup okuyanları ağlattı.

  "EN BÜYÜK DÜŞMANIM SENSİN"

  Babasının yokluğunda yaşadığı yalnızlığı ve sıkıntıları mektubunda dile getiren Ebru, mektubunun sonunda, “Bir gün senden önce ölürsem varlığımdaki yokluğum değil, yokluğumdaki varlığım incitmesin seni. Ben bu acıyla her gün öldüm, en büyük düşmanım sensin, Allah bu acıyı düşmanımın başına vermesin.” yazdığı gözlendi.

  Adana da çöp evde yaşayan kadın hastaneye kaldırıldı #2

  Adana da çöp evde yaşayan kadın hastaneye kaldırıldı #3

  Adana da çöp evde yaşayan kadın hastaneye kaldırıldı #4

  Adana da çöp evde yaşayan kadın hastaneye kaldırıldı #5

  Adana da çöp evde yaşayan kadın hastaneye kaldırıldı #6

  Adana da çöp evde yaşayan kadın hastaneye kaldırıldı #7

  Adana da çöp evde yaşayan kadın hastaneye kaldırıldı #8

  Adana da çöp evde yaşayan kadın hastaneye kaldırıldı #9


  Görüş Bildir