Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
491.354
-7.80%
1ºC
İstanbul
Bulutlu 1 C

  Adana'da ödüllü zabıtanın, ev vaadiyle dolandırıcılık yaptığı iddiası

  Zabıta amiri olarak görev yaptığı sırada inşaat işine giren Mehmet D.’nin, aynı daireleri birden çok kişiye satarak ortadan kaybolduğu öne sürüldü.
  • İHA
  • 30.11.2021 - 12:06
  • Güncelleme : 30.11.2021 - 13:43
  Adana'da ödüllü zabıtanın, ev vaadiyle dolandırıcılık yaptığı iddiası

  Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’nda görevli Mehmet D., eşinin adına inşaat firması kurarak kentte birçok daire yapıp sattı.

  2018 yılına kadar iddiaya göre 52 daire yapıp satan Mehmet D., aynı yıl merkez Sarıçam ilçesine bağlı Orhangazi Mahallesi’nde müteahhitliğe başladı.

  Başta akrabaları ve arkadaşları olmak üzere birçok kişiden sözleşme karşılığında para alan Mehmet D., apartmanları yapmaya başladı.

  2 SENE GEÇİNCE ŞÜPHELENDİLER

  Aradan 2 sene geçmesine rağmen inşaatın halen tamamlanmaması nedeniyle vatandaşlar, Mehmet D.’den şüphelendi.

  Adana da ödüllü zabıtanın, ev vaadiyle dolandırıcılık yaptığı iddiası #1

  AYNI EV, BİRDEN FAZLA KİŞİYE SATILDI

  Mehmet D.’yi araştırmaya başlayan vatandaşlar, Adana Büyükşehir Belediyesi’nde görevli zabıtanın görevinden uzaklaştırıldığını öğrendi. Kurdukları WhatsApp grubu üzerinde haberleşen mağdur vatandaşlar, sözleşmelerini gruptan paylaştığında Mehmet D.’nin aynı evi birden çok kişiye sattığını öğrendi.

  Adana da ödüllü zabıtanın, ev vaadiyle dolandırıcılık yaptığı iddiası #2

  TÜM BİNALARDA AYNI DOLANDIRICILIK

  Dolandırıcılığın ortaya çıkmasıyla beraber de Mehmet D. ortadan kayboldu. Vatandaşlar, bunun üzerine Adana Emniyet Müdürlüğüne ve Cumhuriyet Savcılığına giderek suç duyurusunda bulundu.

  Orhangazi Mahallesi’ndeki inşaat halindeki apartmanın önünde buluşan vatandaşlar, 2 yıl önce Mehmet D. isimli müteahhitten sözleşme karşılığı daire aldıklarını, aynı müteahhittin kentte birçok binasının daha bulunduğunu ve oralarda da aynı dolandırıcılığın yapıldığını öne sürdü.

  Adana'da ödüllü zabıtanın, ev vaadiyle dolandırıcılık yaptığı iddiası VİDEO


  Adana da ödüllü zabıtanın, ev vaadiyle dolandırıcılık yaptığı iddiası #3

  "BEN ZARARIMIN FAİZİYLE BİRLİKTE VERİLMESİNİ İSTİYORUM"

  2020 yılında Mehmet D.’ye 100 bin liranın üzerinde para verdiğini belirten Selçuk Akdağ, “Ben bu kişiyi 1997 yılından bu yana tanıyorum. Bana ‘Ağabey inşaat yapıyorum siz de girin’ dedi ve ben 2020 yılının 4. ayında 100 bin liranın üzerinde para vererek girdim. Sözleşme yapmamıza rağmen bana satacağı daireyi başkasına sattı. 30-40 kişinin mağdur olduğunu biliyoruz. Kentte birçok inşaatı var ve hepsi yarım. Tapularımızı başkalarına satmış. 2013 yılında yolda bir para bulmuş ve belediye de ödül vermiş. Herkesi mağdur etti. Ben zararımın faiziyle birlikte verilmesini istiyorum. Verirse davamdan vazgeçerim.” diye konuştu.

  Adana da ödüllü zabıtanın, ev vaadiyle dolandırıcılık yaptığı iddiası #4

  "BİR ZABITA AMİRİNE BU OLAY YAKIŞMAZ"

  Arsa sahibi Kadir Bozkurt ise kendisinin de dolandırıldığını söyleyerek, “2018 yılında bizimle anlaştı ve 20 ay süre istedi. 20 ay geçmesine rağmen bir kazma dahi vurmadı. Bu arada adam müşteri bulup, topraktan satıyormuş. Ben Mehmet D.’nin ortaya çıkıp, herkesin zararını karşılamasını istiyorum. Bir zabıta amirine bu olay yakışmaz.” dedi.

  Adana da ödüllü zabıtanın, ev vaadiyle dolandırıcılık yaptığı iddiası #5

  "KARDEŞİNİ, AĞABEYİNİ DE DOLANDIRMIŞ"

  Mehmet D.’nin akrabası olduğunu söyleyen Emine Çotluk ise zararının 130 bin lira olduğunu belirterek, “Bu kişi benim eşimin dayısının oğlu. Benim Yüreğir ilçesinde evim vardı ve onu geldi sattı. Buradan daire vereceğini söyledi. Ben kiraya çıktım, arabamız gitti, üstüne de eşime kredi çektirtti. Hiç ulaşamıyoruz. Ailesinin hiçbir suçu yok. Ailesi de çok mağdur, onlar da bizim gibi. Kardeşini, ağabeyini de dolandırmış.” ifadelerini kullandı.

  Adana da ödüllü zabıtanın, ev vaadiyle dolandırıcılık yaptığı iddiası #6

  DAHA ÖNCE ÖDÜL ALDI

  Ev hayaliyle çıktıkları yolda dolandırılan Ali ve Zeynep Başyiğit çiftiyse Mehmet D.’ye sitem ederek paralarını geri istedi.

  Öte yandan Mehmet D.’nin, 2013 yılında da yolda bulduğu parayı sahibine teslim etmesi nedeniyle dönemin Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz tarafından ödüllendirildiği öğrenildi.

  Adana da ödüllü zabıtanın, ev vaadiyle dolandırıcılık yaptığı iddiası #7

  Adana da ödüllü zabıtanın, ev vaadiyle dolandırıcılık yaptığı iddiası #8


  Görüş Bildir