Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
360.599
3.79%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C

  Adana'daki dere yatağında at ve eşek kafaları bulundu

  Bir dere yatağında çok sayıda at ve eşek kafası ile kemiklerin bulunmasının ardından vatandaşlar, çevreye yayılan kötü kokulardan şikayetçi oldu.
  • DHA
  • 25.03.2021 - 16:34
  • Güncelleme : 25.03.2021 - 18:32
  Adana'daki dere yatağında at ve eşek kafaları bulundu

  Adana'nın Yüreğir ilçesinde, Bahçelievler Mahallesi yakınında bulunan dere yatağında at ve eşek kafaları ve kemikleri bulundu.

  At ve eşekler kesildikten sonra geriye kalan parçalarının çuvallara konulup, dere yatağına atıldığı, köpekler tarafından parçaların çıkartılarak etrafa taşındığı öne sürüldü.

  Yaklaşık 200 metrelik bir alanda her tarafta at ve eşek kafaları bulunurken, çevreye de kötü kokular yayıldı. Bölgede kafası kesilmiş bir atın gövdesinin de olduğu görüldü.

  ASTIM HASTASI, NEFES ALMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYOR

  Mahallede hayvancılıkla uğraşan Mehmet Mustafa Köroğlu (75), astım hastası olduğunu, kötü kokular nedeniyle nefes alamayacak duruma geldiğini ifade ederek, "Geceleri kokudan boğulacakmış gibi uyanıyorum. Bizim elimizden bir şey gelmiyor, yeter artık." dedi.

  Adana'daki dere yatağında at ve eşek kafaları bulundu VİDEO

  Adana daki dere yatağında at ve eşek kafaları bulundu #1

  "KOKUDAN DURAMAYACAK HALE GELDİK"

  Mahallede oturan Ramazan Dağgülü ise kemiklerin atılı olduğu yerde tarlasının olduğunu belirterek, "Biz tarlalarımızı artık sulayamayacak duruma geldik. Yaz geldiğinde ürünlerimiz susuz kalacak. Çünkü bu pislikten ve kokudan dolayı dereye inip, su alamıyoruz. Burada onlarca kesilmiş at var. Biz artık bu kokudan duramayacak hale geldik. Bu at ve eşeklerin buradan kaldırılmasını istiyoruz. Bu at ve eşekleri gece saatlerinde getirip bıraktıktan sonra bir şekilde kaçıyorlar. Bunlar kimliği belirsiz kişiler tarafından bırakılıyor. Sabah uyandığımızda bu görüntüyle karşılaşıyoruz." diye konuştu.

  Adana daki dere yatağında at ve eşek kafaları bulundu #2

  "KÖPEKLER SALDIRIYOR"

  Nusrettin Dağgülü de rahat bir şekilde çiftçilik yapamadıklarını anlattı. Dağgülü, "Çocuklarımızı okula götürdüğümüzde köpekler at eti yemeğe geldiği için bölgelerini korumak amacıyla saldırganlaşıyorlar. Bizlere saldırıyorlar. Bu dereye bu leşler boydan boya atılıyor. Maalesef bütün tarlaların önünde bu leşler var." ifadelerini kullandı.

  Adana daki dere yatağında at ve eşek kafaları bulundu #3

  Adana daki dere yatağında at ve eşek kafaları bulundu #4

  Adana daki dere yatağında at ve eşek kafaları bulundu #5

  Adana daki dere yatağında at ve eşek kafaları bulundu #6

  Adana daki dere yatağında at ve eşek kafaları bulundu #7

  Adana daki dere yatağında at ve eşek kafaları bulundu #8

  Adana daki dere yatağında at ve eşek kafaları bulundu #9

  Adana daki dere yatağında at ve eşek kafaları bulundu #10  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir