Adana'daki yankesici, yakalanınca 'telefonu geri verecektik' dedi

20 Ocak günü saat 13.00 sıralarında, Adana'nın Seyhan ilçesine bağlı Karasoku Mahallesi Melek Girmez Sokak’ta alışveriş yapan Demet K.’nin çantasının fermuarı açık kaldı.

Çantanın açık olduğunu fark eden 2 şüpheli, kadını takip etmeye başladı.

Şüphelilerden biri, çarpma bahanesiyle Demet K.’nin çantasındaki cep telefonunu aldı.

ARA SOKAĞA GİTTİLER

Bu sırada diğer şüpheli, çevredekilerin olayı görmemesi için vücuduyla perdeleme yaptı. Şüpheliler olay yerinden uzaklaşıp, ara sokaklarda izini kaybettirdi.

Demet K., çantasını kontrol ettiğinde cep telefonunun olmadığını fark edince durumu polise bildirdi.

Yankesicilik yapan arkadaşına yardım etti, yakalanınca 'Cep telefonunu geri verecektik, kadını bulamadık' dedi -2

KAMERA KAYITLARI İNCELENDİ

Olay yerine gelen İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, şüphelilerin yakalanması için bölgedeki güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı.

Ekipler, olayı gerçekleştiren şüphelinin hırsızlık, yaralama, kapkaç gibi suçlardan çok sayıda kaydı olduğu öğrenilen Mustafa Ç., ona yardım eden şüphelinin ise Fırat M. olduğunu tespit etti. Adresleri belirlenen şüpheliler, Yenibey Mahallesi’ndeki evlerine yapılan baskınla gözaltına alındı.

Yankesicilik yapan arkadaşına yardım etti, yakalanınca 'Cep telefonunu geri verecektik, kadını bulamadık' dedi -1

"BAŞIMI BELAYA SOKTU"

Emniyete götürülen şüphelilerden Fırat M.’nin, ifadesinde, “Mustafa’nın yankesicilik yapacağını bilseydim, ona mani olurdum. Başımı belaya soktu. Telefonu çaldıktan sonra kadına geri vermeye karar verdik. Kadını aradık ancak bulamadık ve cep telefonunu sattık.” dediği öğrenildi.

Şüphelilerin cep telefonunu, Mısır Çarşısı’ndaki bir iş yerine sattıkları belirlendi.

TELEFON, SAHİBİNE VERİLDİ

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Mustafa Ç. ile Fırat M., çıkarıldıkları mahkemece ev hapsi cezasına çarptırıldı. Cep telefonu ise satıldığı iş yerinden alınarak, sahibine teslim edildi.

Yankesicilik yapan arkadaşına yardım etti, yakalanınca 'Cep telefonunu geri verecektik, kadını bulamadık' dedi -3